Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
23/08/2018 - 09:25

Kombii zagra na Gminnych Dożynkach w Korzennej. Ale na tym nie koniec atrakcji

Już w najbliższy weekend w Korzennej będziemy świętować Gminne Dożynki. Tegoroczną gwiazdą będzie zespół Kombii, który wystąpi 26 sierpnia o godzinie 20.

Dożynkowa zabawa potrwa dwa dni. 25 sierpnia zacznie się wieczorem o 19. Organizatorzy zapraszają wszystkich na taneczne pożegnanie wakacji. O muzykę zadba zespół „Zgraja” i DJ Honda. O godzinie 20. na scenę wejdzie zespół Turnioki, a po jego koncercie dalszy ciąg zabawy przy muzyce.

W tym roku organizatorzy wprowadzili jedną zasadniczą zmianę: msza św. dożynkowa odprawiona zostanie nie w kościele parafialnym, ale na placu przy dworze w Korzennej.

Na godzinę 13.20 zaplanowano przemarsz korowodów dożynkowych z wieńcami spod Urzędu Gminy w Korzennej na plac przy dworze. Grupom wieńcowym towarzyszyć będą mażoretki, banderia i orkiestra dęta.

Zobacz też: Korzenna: Jadą wozy malowane, dożynkowe wieńce wiozą. Relacja z dożynek [WIDEO]

Około godziny 14 rozpocznie się msza św. polowa, po której nastąpi poświęcenie tablic upamiętniających gen. Franciszka Gągora, ks. prałata Michała Nowaka oraz kpt. Mieczysława Wyszkowskiego – to trzy osoby związane z gminą, które były szczególnie zaangażowanie w służbę Ojczyźnie i mieszkańcom.

Około godziny 15. tradycyjnie odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych a od godziny 17. na scenie swoje umiejętności pokażą gminne zespoły regionalne i taneczne, a także uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej.

Jak już wspomnieliśmy wyżej koncert zespołu Kombii zaplanowano na godzinę 20. Potem około 21.20 będzie pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.

Uczestnicy dożynek będą mogli korzystać także z licznych innych atrakcji. Organizatorzy zapowiadają przeloty samolotowe, występy grup rekonstrukcyjnych, park rozrywki dla dzieci. Do dyspozycji będą stoiska gastronomiczne m.in. z potrawami regionalnymi, będą przejażdżki wierzchem na kucach, zaprezentują się pszczelarze i myśliwi.

Oprac. ES [email protected] Fot.: UG w Korzennej / FacebbokDziękujemy za przesłanie błędu