Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/11/2023 - 12:40

Korzenna: centrum a nie ma przejść dla pieszych. Radny interweniuje u starosty

Dziś poruszamy bardzo ważną z punktu widzenia mieszkańców Korzennej, chodzi o zbyt małą liczbę przejść dla pieszych przez powiatówkę biegnącą przez miejscowość. Radny powiatowy Marcin Bulanda poprosił o interwencję starostę.

Marcin Bulanda zaproponował w swojej interpelacji wytyczenie kolejnego przejścia dla pieszych na odcinku od Szkoły Podstawowej w Korzennej do sklepu „Delikatesy - Centrum". Zastrzega, że kwestia ta była poruszona przez przewodniczącego rady na sesji w samej Korzennej. Ważne jest też to, że o problemie mówią coraz głośniej sami mieszkańcy i to nie tylko z samej Korzennej, ale również z ościennych miejscowości. Dlaczego to takie ważne? 

Chełmiec: pieszych wieczorem wcale nie widać a tu trzeba szukać właściciela drogi

- Na tym odcinku zlokalizowany jest urząd gminy, policja, poczta, bank, kilkanaście sklepów oraz parkingi. Nadmieniam również, że w centrum Korzennej są 2 przejścia dla pieszych - przy kościele i przy szkole podstawowej - ale oddalone od siebie o 600 metrów, co jest uciążliwe dla pieszych – wyjaśnia radny.

Odpowiedzi władz powiatu jeszcze nie znamy, ale na pewno nie jest to sprawa, którą da się załatwić od ręki. Tu trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników jednocześnie: jak przejście wpłynie na ruch aut i organizację ruchu a w tym temacie będą musieli wypowiedzieć się policjanci z sądeckiej drogówki. Trzeba też wziąć pod uwagę odległości od skrzyżowań i zakrętów. Co ostatecznie z tego wyniknie? Do tematu wrócimy już niebawem. ([email protected] Fot.: Google Street View) © Materiał chroniony prawem autorskim
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu