Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
13/05/2020 - 13:00

Korzenna przystępuje do tarczy? Trwa sesja – obserwuj obrady na bieżąco

Radni z Korzennej pracują w czasie epidemii z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Już po raz kolejny koronawirus nie przeszkodził im w zorganizowaniu sesji. Co z programem rządowej tarczy antykryzysowej? Jakie uchwały podejmą radni? Obserwuj obrady na bieżąco!

Posiedzenie XVIII sesji Rady Gminy Korzenna zaplanowano na 13 maja br. Sala posiedzeń urzędu gminy zgromadziła liczne audytorium. W porządku obrad znalazło się ponad 20 zagadnień wymagających rozstrzygnięcia radnych.

Wśród nich są między innymi: analiza Oceny Zasobów Pomocy Społecznej, podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia rocznego sprawozdania za 2019 rok z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny, uchwały w sprawie działalności Ośrodka Pomocy Społecznej oraz uchwały w sprawie zmian dotyczących prognozy finansowej gminy. Radni będą również dyskutowali na temat udzielenia pomocy finansowej powiatowi nowosądeckiemu oraz jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasiennej, Janczowej, Lipnicy Wielkiej, Siedlcach, Wojnarowej, Korzennej-Centrum i w Mogilnie.

Czytaj też: Korzenna: sześć firm zainteresowanych remontem dróg w Słowikowej i w Miłkowej

Gmina zamierza również podjąć decyzję o przedłużeniu terminów płatności rat podatku od nieruchomości wskazanym przedsiębiorcom, organizacjom pozarządowym i innym podmiotom, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z wystąpieniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19. Warunki pogorszenia płynności finansowej, jakie trzeba będzie spełnić, będą dotyczyły odpowiednio ukształtowanego przychodu, który uległ znacznemu obniżeniu.

Przedmiotem posiedzenia będzie również skarga prezesa OSP Korzenna na działalność wójta. Strażacy od 9 lat nie mogą porozumieć się w kwestii kanalizacji w remizie. Wybuch epidemii spowodował, że problem dodatkowo przybrał na sile.

Co jeszcze wydarzy się na sesji? Śledź obrady na bieżąco!

[email protected], fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe