Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
04/01/2020 - 14:40

Koszmar na drodze. Trzydzieści aut utknęło w lodowej pułapce

Jak się dziś podróżuje? Fatalnie. Pada mżawka i w niektórych miejscach jezdnie są bardzo śliskie. Przekonali się o tym kierowcy, w okolicach Ropy, Klimkówki i Uścia Gorlickiego, gdzie na oblodzonej jezdni utknęło blisko trzydzieści samochodów, w tym ciężarówki.

To musiał być koszmarny poranek dla tych, którzy przemierzali trasy w okolicach Ropy, Klimkówki i Uścia Gorlickiego, gdzie zima, choć bez śniegu, dała popalić kierowcom.  
Biegnąca wzdłuż zalewu stroma droga była tak śliska, że – wedle relacji gorlickiego portalu - zamieniła się w prawdziwą, lodową pułapkę dla blisko trzydziestu aut, w tym dwóch ciężarowych. Samochody po prostu nie były w stanie, nawet najwolniej jechać.

Czytaj też Kierowcy, noga z gazu! Dziś wielkie polowanie policji na drogowych piratów 

- Zdesperowani kierowcy dzwonili na alarmowy numer 112 – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” oficer dyżurny gorlickiej straży pożarnej. –Stamtąd z kolei,  otrzymaliśmy prośbę o interwencję. Mamy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie dróg.

Czytaj też Jego zwłoki znaleźli w rzece. Czy wcześniej rozegrała się jakaś tragedia?  

Strażacy zadzwonili po piaskarkę. Dopiero po posypaniu drogi, auta mogły ruszyć z miejsca.
Czy trudne warunki na drogach sprawiły, że kierowcy jeżdżą dziś wyjątkowo ostrożnie? Na razie – jak informują policjanci- na sądeckich drogach nie doszło ani do wypadków, ani do kolizji.  

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. ilustracyjne  
    Dziękujemy za przesłanie błędu