Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
04/03/2019 - 10:55

Krynicki szpital wyszedł na prostą. Przed czasem spłacił wykonawcę

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich zainteresowanych kondycją szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju. Placówka spłaciła już całość zadośćuczynienia, które musiała wypłacić firmie Eko-Rembud.

Przypomnijmy. Proces: firma Eko - Rembud z Łabowej kontra Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju, dotyczył sporu o ponad 5,5 mln zł  (dwie kwoty: 3 mln 400 tys. i 1 mln 200 tys. zł) plus odsetki za roboty wykonane przez firmę przy modernizacji i rozbudowie tej lecznicy. Do konfliktu z wykonawcą doszło, kiedy dyrektorem krynickiego szpitala była Alicja Jarosińska. Wtedy szpital rozwiązał umowę z firmą "Eko- Rembud", która wygrała przetarg.

W 2015 roku Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał w mocy wydany we wrześniu 2010 roku nakaz zapłaty przez Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju, na rzecz przedsiębiorcy 3,4 mln zł za remont tej lecznicy, a także odsetek (liczonych od lipca 2010 r.).

Zobacz też: Wiesław Pióro zasiądzie w radzie społecznej krynickiego szpitala

Ugoda w tej sprawie zapadła rok później. W ślad za jej ustaleniami szpital musiał zapłacić wykonawcy 3 mln złotych zadośćuczynienia. Spłata została rozłożona na raty.

Jednak dzięki staraniom zarządu szpitala kilka dni temu doszło miedzy stronami do podpisania aneksu do umowy. – Już spłaciliśmy całość zadłużenia. W zamian za odstąpienie od rat i jednorazową wypłatę nasz wierzyciel obniżył wysokość zobowiązania – informuje Sławomir Kmak, szef krynickiej lecznicy, który ze względu na tajemnicę handlową nie podaje jednak kwoty bonifikaty, którą udało się wynegocjować w ten sposób.

Najważniejsze jednak w całej sprawie jest to, że szpitalowi udało się zamknąć się problem ciągnący się za placówką od ponad dziesięciu lat.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.; ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu