Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
08/02/2018 - 11:10

Kto będzie kierował sądeckim szpitalem? Decyzje zapadły już dziś

Choć ledwo wczoraj odbył się pogrzeb Artura Puszko, dyrektora szpitala w Nowym Sączu, to już trwają spekulacj,e kto przejmie po nim schedę w kierowaniu placówką. Wśród typowanych pojawiło się nazwisko Marka Surowiaka. Zarząd województwa nie chce komentować tych spekulacji, ale już wiadomo. że dziś stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora w Nowym Sączu obejmuje dotychczasowa wicedyrektor Lidia Zelek.

- Nie wiem nic na ten temat, dlatego też się nie wypowiadam. Jeśli otrzymam taką propozycją kierowania sądeckim szpitalem, to ją będę wtedy rozważał – komentuje spekulacje trwające w sądeckim środowisku medycznym Marek Surowiak, szef rady nadzorczej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie i członek zarządu jednej z prywatnych firm w Nowym Sączu.

Marek Surowiak w przeszłości kierował Szpitalem im. Dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju. Znany jest jako doskonały menadżer w służbie zdrowia, świetnie poruszający się w obowiązujących realiach. Od dwudziestu lat pracował i zarządzał placówkami służby zdrowia.

Zobacz też: Nie żyje Artur Puszko, dyrektor sądeckiego szpitala im. J. Śniadeckiego

Jak pogłoski w sprawie Surowiaka komentuje Leszek Zegzda członek zarządu Województwa Małopolskiego reprezentujący Urząd Marszałkowski będący organem założycielskim i tym samym nadzorczym dla sądeckiej placówki?

- Nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie, gadania ludzkie są niemożliwe. W sytuacji, kiedy wczoraj pochowaliśmy dyrektora szpitala nie będziemy o takich sprawach dziś rozmawiać w ogóle – mówi na wstępie Zegzda, aby zaraz potem doprecyzować: - Spotykamy się z ordynatorami, spotykamy się jako zarząd z osobami, które są związane ze szpitalem. I będziemy na ten temat rozmawiali. I to jest cały komentarz w tej kwestii.

Zobacz też: Rewelacja! W sądeckim szpitalu nie ma już limitów NFZ! Co się stało? [WIDEO]

Jednocześnie nasz rozmówca nadmienia, że nie ma przepisu, który narzucałby zarządowi województwa jakiś  konkretny termin wyboru nowego szefa szpitala. – Ale oczywiście nie będziemy przeciągali tej sprawy. Dzisiaj jako pełniąca obowiązki dyrektora pojawi się dotychczasowa zastępczyni dyrektora Artura Puszko, dyrektor do spraw administracyjno-pracowniczych pani Lidia Zelek. Będzie oczywiście podjęta stosowna uchwała przez zarząd województwa i tyle w tej sprawie – zaznacza na zakończenie Zegzda.

ES e.stachura@sadeczanin.info  IM i.michalec@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu