Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
08/10/2012 - 15:45

Laury sądeckiej turystyki. Prezes zapomniał o odznaczeniach

Medale, statuetki i dyplomy: tak w skrócie wyglądały sądeckie obchody Światowego Dnia Turystyki. Nie wszyscy dostali jednak swoje nagrody, bo Aleksander Giertler, prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej pakunek z ministerialnymi odznaczeniami zostawił przez roztargnienie…u siebie w domu. – Rocznie nasz region odwiedza 1,5 miliona turystów i jest to świetny wynik, biorąc pod uwagę kryzys - pocieszał sądecką branżę turystyczną.
Przedstawiciele tej branży, znane sądeckie osobistości oraz samorządowcy i parlamentarzyści spotkali się w kompleksie wypoczynkowym Platinum przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu, by podsumować letni sezon turystyczny. W naszym regionie mamy ponad 750 obiektów hotelowo - gastronomicznych. Dominują uzdrowiska: Krynica, Muszyna i Piwniczna, coraz modniejsza jest agroturystyka.

- To właśnie nagrodzonym dziś przedsiębiorcom zawdzięczamy, że Sądecczyzna jest oazą turystyki. Kryzys postępuje, a turystyka jest w tym obszarze spraw, który ten kryzys odczuwa najbardziej, bo ludzie w takiej sytuacji często rezygnują z podróży. Szacuje się ,że z zagranicy do Polski w tym roku nie dojechało ok. 15 proc zapowiedzianych turystów , w tym wielu niestety na Sądecczyznę. To był sezon bardzo trudny, ale nie beznadziejny. Nasi przedsiębiorcy zadbali, żeby mimo wszystko te obiekty żyły – mówił prezes Giertler.

Przy okazji święta turystyki Nowosądecka Izba Turystyczna zorganizowała kolejną, dwunastą już, edycję konkursu nagrody honorowej „Sądecki Laur Turystyczny 2012”. Kandydatów można było zgłaszać do nagrody w czterech kategoriach: ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych - „za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie” (nagroda pod patronatem Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, wygrał ją nowosądecki hotel Beskid z pakietem pobytowym „Skarby Sądecczyzny”) biur turystycznych - „dobra marka biura turystycznego” (pod patronatem prezydenta Nowego Sącza) i okołoturystycznej - „za najlepszą inicjatywę i ofertę okołoturystyczną” (patronat prezesa Nowosądeckiej Izby Turystycznej). 

Laury przyznano też w kategorii osobowość sądeckiej turystyki - „za dokonania oraz inicjatywę na niwie turystycznej”.
- Ta nagroda ma charakter honorowy i promocyjny, a składa się z okazjonalnego Grawertonu. Co ważne, kandydaci do tej kategorii nie zgłaszają się sami, tylko mają być rekomendowani przez organizację, instytucję, podmioty gospodarcze czy szkoły, głównie ponadgimnazjalne i wyższe. Jedna organizacja może zgłosić jedną osobę – tłumaczył Giertel.
W gronie wyróżnionych znalazł się m.in. znany z publikacji w "Sądeczaninie"  Marek Ryglewicz, wielki propagator ścieżek rowerowych.

Złotymi i i Srebrnymi Jabłkami uhonorował laureatów Powiat Nowosądecki. Wręczano też nagrody Ministra Sportu i Turystyki za zasługi dla turystyki. Otrzymali je m.in. Bogdan Gołyźniak dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Tadeusz Lisowski- hotelarz z Muszyny i Jan Oleksy z PTTK Nowy Sącz.  
Wyżej wymienieni na swoje odznaczenia będą musieli jednak trochę poczekać. - W piątek odebrałem te odznaczenia i zabrałem do domu.Dziś wstawałem o drugiej w nocy i nieco zaspany omyłkowo je zostawiłem. Przekażemy je uhonorowanym w ciągu najbliższych dni - tłumaczył prezes.

Ostatecznie dziś tylko odczytano listę laureatów a nagrodą dla nich było uściśnięcie ręki senatora Stanisława Koguta i posła Andrzeja Romanka. Wśród nagrodzonych w ten sposób był też Jan Golba, burmistrz Muszyny.
- Nasza miejscowość kryzysu nie odczuła. Jest nawet przyrost rzędu ok. 15 procent w stosunku do roku ubiegłego. Przyczyn tego jest wiele. Sytuacja w świecie powoduje, że ludzie wybierają wypoczynek w Polsce i korzystają z oferty polskich uzdrowisk, które znacznie. podwyższyły standard usług i infrastruktury zewnętrznej. Między 2005 – a 2012 rokiem zainwestowano w uzdrowiska 1,3 miliarda złotych i to widać – powiedział włodarz Muszyny.

Nagrodzeni:

W kategorii ośrodki wypoczynkowe Laur Sądecki:
1. PPHU Centrum Hotel Beskid Nowy Sącz - za pakiet pobytowy na
„Skarby Sądecczyzny”
2. Hotel Prezydent ***** Medical SPA & Wellnes Krynica Zdrój
- wyróżnienie za ciekawą ofertę programu pielęgnacyjnego „szybka regeneracja”
3. NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe WIKTOR Cechini Sp. J Żegiestów Zdrój
- wyróżnienie za nową jakość turnusów rehabilitacyjno usprawniających – ruchowo
4. Firma Gastronomiczna Raj Pensjonat Paradise Krynica Zdrój
- wyróżnienie za pakiet pobytowy dla aktywnych

W kategorii biura podróży Laur Sądecki:
1. Sądeckiego Biuro Turystyczne TURYSTA Nowy Sącz
dobra marka biura podróży.
2. BP ETIUDA TRAVEL Grażyna Jurkowska Nowy Sącz
- wyróżnienie za ofertę na Ziemi Sądeckiej - „Cudze chwalicie swego nie znacie „


W kategorii produkt okołoturystyczny nagrodę Laur Sądecki :
1. SP ZOZ Sanatorium MSW „Continental” Krynica Zdrój
– za ofertę „Strefa Odnowy Biologicznej” w sanatorium
2. TBE EDUKACJA Sp. z. o. o. Oddział Nowy Sącz
- wyróżnienie za kształcenia na kursach zawodowych kwalifikacji technika obsługi turystycznej

W kategorii Osobowość Sądeckiej Turystyki nagrodę Laur Sądecki otrzymali :
1. Pani Małgorzata Borsukowska – Stefaniczek Sądecki Laur - Osobowość Sądeckiej Turystyki – za dokonania oraz inicjatywę na niwie turystyki na Sądecczyźnie.
2. Pan Marek Ryglewicz – wyróżnienie w kategorii - Osobowość Sądeckiej Turystyki – za dokonania na niwie turystyki rowerowej na Sądecczyźnie.
3. Pan Stanisław Leśnik – wyróżnienie w kategorii - Osobowość Sądeckiej Turystyki – za dokonania na niwie turystyki na Sądecczyźnie.
4. Pan Wiesław Piprek – wyróżnienie w kategorii - Osobowość Sądeckiej Turystyki – za dokonania na niwie turystyki na Sądecczyźnie.
5. Pan Tadeusz Czubek – wyróżnienie w kategorii - Osobowość Sądeckiej Turystyki – za dokonania na niwie turystyki na Sądecczyźnie.
6. Pan Stanisław Pałka – wyróżnienie w kategorii - Osobowość Sądeckiej Turystyki – za dokonania na niwie turystyki na Sądecczyźnie.
7. Pan Wiesław Wcześny – wyróżnienie w kategorii - Osobowość Sądeckiej Turystyki – za dokonania na niwie turystyki na Sądecczyźnie.


BOS
Fot: BOS
 






Dziękujemy za przesłanie błędu