Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 stycznia. Imieniny: Arnolda, Dory, Pawła
21/07/2014 - 13:00

Leżanka powietrzna i podwodne reflektory na krytej pływalni w Chełmcu. Zobacz wizualizację

Pływalnia zlokalizowana będzie w centrum Chełmca przy ulicy Marcinkowickiej, w sąsiedztwie Zespołu Szkół, boisk sportowych (orlik), placu zabaw i krytego lodowiska. Obiekt stanowić będzie uzupełnienie i rozszerzenie oferty usług publicznych dla mieszkańców gminy, w tym osób niepełnosprawnych.
Przyjęty przez gminę Chełmiec program funkcjonalno - użytkowy krytej pływalni ma zaspokoić potrzeby wypoczynku całej lokalnej społeczności przez cały rok, zapewniać różnorodność i atrakcyjność usług i ma być zaadresowany do całych rodzin to jest dzieci w wieku przedszkolnym, młodzieży szkolnej, dorosłych a nawet rodziców z niemowlętami.

Ponadto pływalnia zapewni realizację programów szkolnych placówek oświatowych, a nawet przedszkoli, zlokalizowanych w gminie lub w odległości możliwego dowozu i dojazdu użytkowników.

Podstawowe wyposażenie obiektu będzie wyglądać następująco:
basen pływacki (sportowy) o wymiarach dwadzieścia pięć metrów na dwanaście i pół metra i głębokości do prawie dwóch metrów. Obiekt będzie posiadał sześć torów wodnych. Temperatura wody ma wynosić do dwudziestu ośmiu stopni Celsjusza.

Basen będzie w pełni wyposażony w urządzenia sportowe: sześć słupków startowych, siedem lin torowych, lina poprzeczna strefy płytkiej, linki nawrotów, sprzęt bezpieczeństwa, drabinki. Basen wyposażony będzie w windę dla niepełnosprawnych.

W obiekcie sportowym powstanie także basen szkoleniowo-rekreacyjny o wymiarach około jedenaście metra na sześć i pół metra i głębokości do ponad jednego metra z atrakcjami (m.in. podwodne reflektory, natryski do masażu, masaże ścienne, gejzer powietrzny, leżanka powietrzna). Temperatura wody wyniesie do trzydziestu stopni Celsjusza.

Dzieci będą mogły korzystać z brodzika o wymiarach około trzech metrów na ponad trzy metry i głębokości od dziesięciu centymetrów do czterdziestu centymetrów z grzybkiem wodnym i temperaturą wody do 30 stopni Celsjusza.
.
W budynku pływalni znajdą się także: dwie wanny jacuzzi o temperaturze wody trzydzieści siedem stopni Celsjusza. Dwie sauny (fińska i parowa) z zimnymi natryskami i basenikiem przepływowym zimnej wody. Jak również zjeżdżalnia wodna o długości około 45 metrów i galeryjka dla opiekunów oraz osób towarzyszących z widokiem na baseny.

Ponadto na terenie obiektu jego użytkownicy będą mogli korzystać z kawiarnia-baru i pomieszczenia fitness oraz siłowni z zapleczem szatniowym.

Autorami projektu są architekci z Biura Projektów „studio 2,26” Mariusz Rams i Tomasz Sus z Nowego Sącza.

- W tym tygodniu ogłaszamy przetarg na tę inwestycję –wyjaśnia Artur Bochenek, zastępca wójta gminy Chełmiec. – Pozwolenie na budowę powinniśmy uzyskać ósmego sierpnia i po uprawomocnieniu się decyzji budowa krytych basenów powinna ruszyć we wrześniu tego roku. Mamy na ten cel zabezpieczone środki własne, sięgniemy też po pieniądze z Unii Europejskiej z nowego rozdania na lata 2014-2020. Obiekt powinien zostać wybudowany w latach 2015-2016.

Gmina ma także w najbliższych planach budowę miasteczka rowerowego. Powstanie ono w pobliżu już istniejących obiektów sportowych przy Zespole Szkół w Chełmcu. Tym samym chełmiecka gmina zyska bardzo atrakcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny (funkcjonuje już tutaj boisko orlik, plac zabaw dla dzieci, siłownia na świeżym powietrzu, rolkowisko) położony w pobliżu Nowego Sącza.

(Rob)
Fot. Rob, UG Chełmiec

Źródło: własne, UG Chełmiec
 


Dziękujemy za przesłanie błędu