Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
09/04/2023 - 23:20

Librantowa. Koszmarny wypadek pod Nowym Sączem. Lądował śmigłowiec LPR

Koszmarny wypadek w Librantowej w gminie Chełmiec. Rowerzysta upadł i nabił się na ogrodzenie. Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń twarzy. W ciężkim stanie został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z krakowskich szpitali.

Te święta nie należą do bezpiecznych na Sądecczyźnie. Przed godziną dwudziestą pierwszą, w oddalonej o kilka kilometrów od Nowego Sącza Librantowej, doszło do koszmarnego wypadku. Mężczyzna poruszający się na rowerze nagle upadł - jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie - nabijając się na ogrodzenie prywatnej posesji. 

- Mężczyzna doznał bardzo poważnych obrażeń twarzy. Musiał szybko trafić do szpitala, dlatego na miejsce zostało zadysponowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe  - powiedział nam oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. 

Zobacz też W nocy w Mszalnicy spotkał to niezwykłe zwierzę. Mieszkańcy są w strachu [FILM]

Strażacy oświetlili teren, w którym po kilkudziesięciu minutach wylądował śmigłowiec. Ratownicy medyczni wspólnie ze strażakami przenieśli ciężko rannego mężczyznę na pokład latającej karetki, która następnie odleciała z pacjentem do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Krakowie. Na miejscu cały czas pracują policjanci, którzy ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku. 

Zobacz też Tragiczny wypadek w Łęce. Nie żyje 35-letni mężczyzna 

To już kolejne nieszczęście, które w dniu dzisiejszym wydarzyło się na Sądecczyźnie. W godzinach popołudniowych w Łęce doszło do śmiertelnego wypadku. 35-letni mężczyzna, który poruszał się na quadzie, przewrócił się. Jego obrażenia były tak poważne, że zginął na miejscu.  ([email protected] Fot. Ilustracyjna OSP Skrzydlna)Dziękujemy za przesłanie błędu