Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
07/06/2018 - 20:30

Lidia Zelek jest nowym dyrektorem sądeckiego szpitala

Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał nowego dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Została nim Lidia Zelek, która od 2011 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-pracowniczych.

Dzisiaj Zarząd Województwa Małopolskiego zaakceptował konkursowe rozstrzygnięcie. Jak dowiedział się Sądeczanin.info nowym dyrektorem sądeckiego szpitala została właśnie Lidia Zelek.

Nominacja na dyrektora szpitala ma być jej wręczona najprawdopodobniej podczas poniedziałkowych obrad Rady Społecznej szpitala.

Lidia Zelek od 8 lutego br., kierowała sądeckim szpitalem. Po nagłej śmierci dyrektora Artura Puszko, Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył jej wtedy pełnienie obowiązków dyrektora placówki do momentu wyłonienia nowego szefa tejże placówki. 

Pani dyrektor przez ostatnie czternaście lat była „prawą ręką” zmarłego dyrektora Puszko.

Zobacz także: Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty. Jeszcze tylko akceptacja zarządu

Przypomnijmy, że o stanowisko dyrektora sądeckiego szpitala ubiegało się czterech kandydatów.

- Lidia Zelek była świetnie przygotowana do konkursu – mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. – Wykazała się wiedzą i umiejętnościami. Była najbardziej kompetentna. Precyzyjne odpowiadała na pytania komisji. Przedstawiła plan dalszego rozwoju sądeckiego szpitala oraz to, jakie wyzwania czekają tę placówkę w najbliższych latach.

Obejmie ona funkcję dyrektora szpitala, kiedy zostanie jej wręczony dokument powołujący ją na to stanowisko.

Lidia Zelek ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Ukończyła także w 2011 roku studia podyplomowe w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

- Decyzja, by ubiegać się o to stanowisko nie była łatwa – mówi dla portalu Sądeczanin.info Lidia Zelek. – Popierała mnie bardzo i dopingowała załoga szpitala, jak również związki zawodowe działające w naszej placówce. Postanowiłam wystartować w konkursie, by kontynuować dzieło, które rozpoczął ś.p. dyrektor Artur Puszko. Był to świetny lekarz i wspaniały menedżer. Przez kilkanaście lat razem pracowaliśmy. Razem przygotowywaliśmy projekty rozwoju i rozbudowy szpitala m.in. tworzenia sądeckiej onkologii. Przed nami kolejne rozwojowe wyzwania.

[email protected], Fot. KS.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)