Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
23/05/2020 - 15:15

Łososina Dolna: strażacy dezynfekują siłownie, place zabaw, ławki i przystanki

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łososinie Dolnej przeprowadzili akcję dezynfekcji gminy. Odkażaniem objęte są wszystkie miejsca użyteczności publicznej. Wielogodzinna praca jednostek OSP ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie tych najmłodszych, Ochotnicza Straż Pożarna w Łososinie Dolnej przeprowadziła dezynfekcję otoczenia szkół, kościołów, przystanków oraz innych miejsc publicznych. Strażacy odkażają między innymi przystanki autobusowe, ławki, chodniki, barierki, siłownie plenerowe, place zabaw, poręcze i tablice informacyjne, czyli miejsca użyteczności publicznej, w których dziennie pojawiają się setki mieszkańców. Przeprowadzana zgodnie z obowiązującymi procedurami dezynfekcja ma zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Dzięki akcji druhów i druhen, w gminie można czuć się bezpiecznie. Podjęte przez rząd działania zmierzające do liberalizacji restrykcji związanych z koronawirusem, w tym otwarcia szkół, nie oznaczają, że nie powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Dlatego też gmina we współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną podjęła po raz drugi akcję zmierzającą do zabezpieczenia epidemiologicznego miejsc publicznych.

Czytaj też: Nowy Sącz: ruszyła dezynfekcja. Odkażają przystanki, ławki i miejsca publiczne

Strażacy wyposażeni są w specjalistyczny sprzęt, a także bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska środki do odkażania. Dzięki temu dezynfekcja przebiega bez zakłóceń i nie stwarza ryzyka dla mieszkańców. Wielogodzinna praca jednostek OSP na terenie całej Sądecczyzny wpływa na zwiększenie naszego bezpieczeństwa. Z wiadomych względów w ostatnim czasie jest to szczególnie istotne.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna

Łososina Dolna: strażacy dezynfekują siłownie, place zabaw, ławki i przystanki
Fotorelacja - UG Łososina Dolna


Dziękujemy za przesłanie błędu