Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
23/08/2022 - 17:25

Matura poprawkowa 2022. Nie udało się w maju, może szczęście dopisze teraz

Matura poprawkowa 2022 dla uczniów, którym w maju „powinęła się noga stała się faktem. Dzisiaj ponownie pisali ją ci, którzy nie zdali jednego przedmiotu obowiązkowego. Poprawka matury odbywała się w całej Polsce w różnych typach szkół. Do niej przystępowali również uczniowie szkół średnich w Nowym Sączu, jak i w powiecie nowosądeckim.

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna przystąpienie do maturalnego egzaminu poprawkowego zadeklarowało 52,3 tys. abiturientów w kraju.

Warto zaznaczyć, że dzisiaj do egzaminu mogli przystąpić jedynie ci tegoroczni maturzyści, którzy nie zdali tylko jednego obowiązkowego egzaminu – albo z języka polskiego, albo z matematyki, albo z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym.

Taki maturzysta, aby dzisiaj w swojej macierzystej szkole mieć poprawkę z matury musiał do 12 lipca złożyć oświadczenie, że chce przystąpić do egzaminu poprawkowego z przedmiotu, który w maju nie zdał.

Taka poprawka matury 2022 odbywała się również w szkołach średnich Nowego Sącza i regionu.

- W Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu do egzaminu poprawkowego z języka polskiego przystąpił jeden nasz uczeń – powiedział Sądeczaninowi Walenty Szarek, dyrektor tejże placówki. – Uczeń nie zdał w maju obowiązkowego egzaminu z tego przedmiotu.

Dzisiaj przystępujący do poprawki z matury mieli na napisanie

  • egzaminu poprawkowego z języka polskiego (poziom podstawowy) - 170 minut;
  • egzaminu poprawkowego z matematyki (poziom podstawowy) - 170 minut;
  • egzaminu poprawkowego z języka obcego nowożytnego (poziom podstawowy) - 120 minut.

[email protected], fot. Jm..Dziękujemy za przesłanie błędu