Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
05/07/2022 - 08:45

Maturzyści będą dzisiaj wiedzieli, jak im poszedł egzamin dojrzałości

W początkach maja dla tegorocznych maturzystów był bardzo gorący czas. Pisali pierwszy poważny w swoim życiu egzamin maturalny. U niektórych maturzystów był stres, inni podchodzili do tego egzaminu na luzie. Dzisiaj nie ma już tych emocji, dzisiaj odbierają w macierzystych szkołach wyniki.

Jak maturzystom opuszczającym nowosądeckie szkoły poszły matury, czy napisali tak, jak się spodziewali, czy zgromadzili wystarczającą liczbę punktów, niezbędną, by dostać się na wymarzony kierunek studiów?

To będzie dzisiaj już wiadomo.

W nowosądeckich szkołach średnich tegoroczni maturzyści odbierają dzisiaj wyniki matur i tak naprawdę żegnają się ze szkołą średnią, w murach której zostawili kawałek swojego życia. Potem będą zapewne do swojej szkoły powracać, ale już jako absolwenci – po latach na różnego rodzaju większe uroczystości czy spotkania klasowe.

Przypomnijmy, że w tym roku chęć przystąpienia do matury wyraziło 2470 absolwentów szkół średnich – publicznych, jak i niepublicznych w Nowym Sączu.

Jak powiedziała Sądeczaninowi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza, sprawująca między innymi pieczę nad sądecką oświatą, dzisiaj każdy z tegorocznych maturzystów, korzystając z swojego indywidualnego kodu dostępu może sprawdzić swoje wyniki, jaki osiągnął z egzaminów maturalnych na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Dzisiaj też wyniki tegorocznych matur dotarły do szkół, w których były organizowane matury.

- Wyniki z matury, osiągnięte przez uczniów – dziś już absolwentów nowosądeckich szkół są niezwykle ważne, bo od tego uzależnione jest czy dana osoba dostanie się na wymarzone studia czy też nie – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza.

Dzisiaj uczniowie otrzymują zaświadczenia o wyniku matury.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu