Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
09/08/2020 - 21:30

Misja ratunkowa w Bejrucie dobiegła końca. Zniszczenia w porcie są olbrzymie

Misja ratunkowa polskich strażaków w stolicy Libanu dobiegła końca. Przez kilka dni poszukiwali zaginionych mieszkańców Bejrutu, którzy mogli utknąć pod zawalonymi w wyniku eksplozji budynkami. W działaniach towarzyszyły im specjalnie przeszkolone w tym celu psy.

Polska ekipa ratunkowa MUSAR POLAND wyleciała do Bejrutu w środę, 5 sierpnia. Wśród ekspertów znaleźli się także dwaj strażacy z Nowego Sącza. W oddalonej o zaledwie 300 metrów od epicentrum eksplozji bazie operacyjnej cały sztab prowadził intensywne działania. Kolejne dni i godziny poszukiwań potwierdziły jedno – skala zniszczeń i ilość uszkodzonych budynków jest niezwykła.

Czytaj też: Bejrut: minął kolejny dzień poszukiwań. Sądeccy strażacy przeszukują gruzowisko

Wczoraj został przygotowany transport materiałów i sprzętu do walki z koronawirusem. Pomoc organizuje Ministerstwo Zdrowia. Materiały niebawem trafią do Bejrutu. W stolicy Libanu polscy strażacy prowadzili współpracę międzynarodową na najwyższym poziomie. Ponieważ działania na miejscu dobiegły końca, ekipa w poniedziałek popołudniu wyleci do Polski (10 sierpnia).

Zobacz także: Wielki wybuch w Bejrucie. Polska wysyła pomoc. Jadą strażacy z Nowego Sącza

Konferencja prasowa podsumowująca działania w strefie po wybuchu zwieńczyła obecność naszych rodaków w Bejrucie. Tragedia potwierdziła jedno – bez względu na kraj pochodzenia, ratownicy to jedna rodzina.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Facebook.com, Państwowa Straż PożarnaDziękujemy za przesłanie błędu