Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lutego. Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda
12/11/2022 - 13:20

Msze św. i uroczysta akademia. Tak w gminie Grybów świętowali niepodległość [ZDJĘCIA]

11 listopada, to dla wszystkich Polaków wyjątkowy dzień. W tym roku obchodziliśmy już 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W gminie Grybów została uczczona m.in. uroczystymi mszami św. i specjalne przygotowaną na tę okazję akademią.

Święto niepodległości

11 listopada jest w całej Polsce uroczyście obchodzony. Z okazji święta niepodległości odbywa się wiele różnych uroczystości, które upamiętniają, to niezwykle doniosłe wydarzenie. Dużo działo się m.in. w Nowym Sączu. Podobnie było jednak także w gminie Grybów.

Wyjątkowe msze św. odbywały się w kościołach w Cieniawie i Binczarowej. Uczestniczyli w nich m.in. wójt gminy Jacek Migacz, przewodniczący Rady Gminy – Jacek Ziębiec, prezes grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin – Irena Miczołek, sołtys Cieniawy – Dariusz Jasiński czy członkowie OSP Cieniawa wraz z pocztem sztandarowym.

Świętowanie w gminie Grybów

Podczas obydwu uroczystości po mszy św. poszczególne delegacje złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze, pod pomnikami poległych w obronie Ojczyzny. Dodatkowo, na hali sportowej szkoły w Binczarowej odbyła się uroczysta akademia.

Jak zawsze był to niezwykle uroczysty dzień, który w wyjątkowy sposób został uczczony. Mieszkańcy gminy Grybów pamiętają o historii i swoich przodkach, których cały czas wspominają. ([email protected], fot.: Stanisław Migacz, Irena Miczołek)

Święto niepodległości w gminie Grybów
W tym roku obchodziliśmy już 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W gminie Grybów została uczczona m.in. uroczystymi mszami św. i specjalne przygotowaną na tę okazję akademią.


Dziękujemy za przesłanie błędu