Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
03/01/2020 - 17:30

Na sądeckim rynku szykuje się atrakcja w święto Trzech Króli

Tłumy sądeczan, jak zawsze przejdą ulicami Nowego Sącza w święto Trzech Króli. Jego uczestnicy zgromadzą się oczywiście na płycie rynku. Jedną z atrakcji tego święta będą żywe zwierzęta, jakie będzie można zobaczyć w specjalnie przygotowanej dla nich zagrodzie.

Są to zwierzęta należące do rodziny Cieślików, właścicieli gospodarstwa agroturystycznego z Żeleźnikowej Wielkiej w gminie Nawojowa. To tam od lat można w okresie świąteczno-noworocznym oglądać przygotowaną żywą szopkę. Tradycji stało się zadość również w tym roku.

Żywa szopka z Żeleźnikowej jest coraz bardziej znana na Sądecczyźnie. By ja zobaczyć przyjeżdżają całe rodziny. I to nie tylko z naszego regionu.

Czytaj także: Przez Nowy Sącz przeszedł Orszak Trzech Króli. Pokłon sądeczan na rynku [ZDJĘCIA]

Ogromną frajdę mają przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy.

W poniedziałek, podczas święta Trzech Króli żywe zwierzęta można będzie zobaczyć na płycie sądeckiego rynku, nieopodal ratusza.

Z Żeleźnikowej Wielkiej, wraz ze swoim gospodarzem Janem Cieślikiem, ojcem Kordiana, czyli Wacława Cieślika, wschodzącej gwiazdy disco z góralską nutą, przyjadą między innymi osiołek, kózki i owieczki.

To już tradycja, że w święto Trzech Króli specjalnie przygotowana zagroda wypełniona jest zwierzętami z tej podsądeckiej miejscowości.

[email protected], fot. arch. Sądeczanina.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)