Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
09/01/2024 - 12:00

Nie żyje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Kapłan miał 67 lat

Przed południem do naszej redakcji dotarła smutna wiadomość. W wieku 67 lat zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Kapłan w ostatnim czasie przebywał w szpitalu.

Zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

O śmierci ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego jako pierwsze na portalu społecznościowym poinformowało Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć". 

- Z ogromnym bólem i głębokim żalem informujemy, że dzisiaj o 8 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł po ciężkiej chorobie nasz ukochany Przyjaciel i członek honorowy Stowarzyszenia "Wspólnota i Pamięć" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie... - czytamy w opublikowanym komunikacie. 

Śp. ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski urodził się 7 września 1956 w Krakowie. Był polskim Ormianinem, duchownym katolickim obrządku ormiańskiego i łacińskiego, duszpasterzem osób niepełnosprawnych i prezesem Fundacji im. Brata Alberta. Ponadto był wieloletnim uczestnikiem opozycji antykomunistycznej w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, pisarzem, poetą i publicystą.

Przed świętami Bożego Narodzenia, duchowny w rozmowie z dziennikarzem "Faktu" przyznał, że udało mu się pokonać nowotwór i że czuje się bardzo dobrze. Jak z kolei informuje RMF, kapłan w ostatnich dniach przebywał w szpitalu na oddziale pulmunologicznym, gdzie był podłączony do aparatury tlenowej. ([email protected] Fot. Piotr Drabik from Poland, CC BY 2.0, via Wikimedia CommonsDziękujemy za przesłanie błędu