Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
11/03/2024 - 15:35

Nie żyje wieloletni dyrektor kilku szkół. W mieście znali go niemal wszyscy

To kolejne w ostatnim czasie tak smutne informacje z naszego regionu. Nie żyje Franciszek Mitoraj, który w Grybowie był powszechnie znany. Wiemy już kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie byłego dyrektora kilku tamtejszych szkół.

Nie żyje Franciszek Mitoraj

Ostatni okres jest bardzo smutny dla całej społeczności szkolnej w naszym regionie. Niedawno informowaliśmy o śmierci Jolanty Grzegorzek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie. Odeszła również Halina Zajdel, była wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorlicach.

Niestety, kolejne przykre wiadomości napłynęły z Grybowa. Zmarł Franciszek Mitoraj, a więc postać, którą doskonale znało wielu mieszkańców. Pełnił w mieście wiele różnego rodzaju funkcji.

Odszedł wieloletni dyrektor grybowskich szkół

W latach 1973-75 był przewodniczącym rady narodowej miasta i gminy Grybów. Oprócz tego w latach 70. był także dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Artura Grottgera w Grybowie. Ponadto, stał również na czele Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Zbiorczej Szkoły Gminnej. 

Zmarł w wieku 91 lat. Kondolencje dla rodziny złożyli burmistrz Grybowa, przewodniczący rady gminy, radni i pracownicy urzędu miasta. Pogrzeb śp. Franciszka Mitoraja odbędzie się 13 marca (środa) o godzinie 15 w grybowskiej bazylice mniejszej. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec. ([email protected], fot.: UM Grybów)Dziękujemy za przesłanie błędu