Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
18/06/2021 - 19:00

Nowa droga w Tęgoborzy. Sprawdzamy jak wyglądała przed, a jak po remoncie

W grudniu ubiegłego roku przedstawiciele władz gminy Łososina Dolna podpisali umowę z sądecką firmą zajmującą się wykonawstwem inwestycji i remontami drogowymi. Chodziło o modernizację drogi w Tęgoborzy. Teraz można już jeździć tą trasą.

Czytaj też: Coś się nie podoba? Zmieniają plan zagospodarowania przestrzennego w Łososinie Dolnej

Remont wspomnianej drogi w miejscowości Tęgoborze polegał na wymianie nawierzchni i całkowitej przebudowie chodnika. W pobliżu pojawiła się również nowa zatoka parkingowa i odpowiednie oznakowanie, dzięki któremu w okolicy jest bezpieczniej.

- To już kolejna droga poddana gruntownej przebudowie w naszej gminie. Cieszę się, tym bardziej, że większość kosztów to środki pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowana droga jest bezpieczna i komfortowa. Budując parking poprawiliśmy komfort rodziców dowożących dzieci do pobliskiego przedszkola. Oprócz drogi wspólnymi siłami wybudowaliśmy ogrodzenie oraz przystępujemy do remontu kapliczki – mówi wójt gminy Andrzej Romanek.

- To miejsce zmieniło się nie do poznania i mam nadzieję, że cieszy naszych mieszkańców i turystów, których, oby było jak najwięcej, bo turystyka może stanowić koło zamachowe naszej lokalnej gospodarki. Powoli odżywa nasze „Sądeckie Morze” czyli Jezioro Rożnowskie, ale jeszcze trzeba wielu lat i dużego wysiłku, aby otoczenie jeziora uległo poprawie i dawało nie tylko radość, ale i dochody mieszkańcom – dodaje.

Remont kosztował gminę ponad 350 tysięcy złotych, jednak aż 80 procent kosztów udało się pokryć dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych.

A Wam jak podoba się droga po remoncie? A może mieliście już okazję ją wypróbować? (k.kos@sadeczanin.info, fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu