Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
21/08/2023 - 13:15

Nowy Sącz: część Nowochruślickiej rozkopana. Tworzą się korki [ZDJĘCIA]

Remont części Nowochruślickiej w Nowym Sączu zaczął się 16 sierpnia. Co do tej pory udało się zrobić drogowcom? Zobaczcie sami, ale swoje tu też na zielone odczekacie.

Nowy Sącz: część Nowochruślickiej rozkopana. Tworzą się korki [ZDJĘCIA]

Jedno jest pewne – w związku z inwestycją na skrzyżowaniu ulic Nowochruślickiej, Lwowskiej i Prażmowskiego swoje trzeba odstać. Szczególnie na pasie do skrzyżowania na Lwowskiej od strony galerii Trzy Korony. Tu na przejazd około godziny 11.30, czyli jeszcze przed szczytem, na zielone światło trzeba było odczekać kilka cykli zmiany świateł. Równie nieciekawie było z wjazdem na skrzyżowanie z Nowochruślickiej przy Lidlu. 

Nowy Sącz/Nawojowska: zamknęli to skrzyżowanie, ale na jak długo? [ZDJĘCIA]

Przechodząc do zawansowania prac. Drogowcy uprzedzali, że od 16 sierpnia prace prowadzone będą na jezdni prawej na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Chruślickiej a na czas robót zostanie utrzymany ruch dwukierunkowy, prowadzony jezdnią lewą. Jednocześnie nie będzie możliwości wjazdu z ulicy Sucharskiego w ulicę Nowochruślicką w kierunku Krakowa a wjazd z ul. Prażmowskiego w ul. Nowochruślicką będzie możliwy jedynie pasem środkowym.

Jak to wygląda dziś? Na całym odcinku Nowochruślickiej od skrzyżowania do mostu na Łubince (kierunek na Kraków) zdjęta jest cała niemal cała stara nawierzchnia drogi. Od skrzyżowania drogowcy kładą już nową podbudowę. Zdjęta jest część studzienek w korpusie drogi. Na placu budowy pracuje intensywnie, ale tylko kilka osób. Pamiętajmy, że ta sama firma, czyli GODROM, jest wykonawcą rond u zbiegu ulic Kamiennej i Piłsudskiego i na skrzyżowaniu Nawojowskiej i Piłsudskiego a za kilka dni wchodzi z robotami na ulicę Magazynową. Czy tak napięty grafik wypali? Czas pokaże.

Jedno jest pewne – zgodnie z umową Nowochruślicka ma być gotowa do 18 grudnia a Magazynowa do marca 2024. ([email protected] Fot.: ES) © Materiał chroniony prawem autorskim

Nowy Sącz: część Nowochruślickiej rozkopana. Tworzą się korki [ZDJĘCIA]
Remont części Nowochruślickiej w Nowym Sączu zaczął się 16 sierpnia. Co do tej pory udało się zrobić drogowcom? Zobaczcie sami, ale swoje tu też na zielone odczekacie. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu