Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
01/10/2018 - 14:05

Nowy Sącz: grzeczny inaczej czy po prostu nie umie parkować?

Gdy dostajemy takie zdjęcia, jak te załączone do dzisiejszej publikacji zawsze się zastanawiamy: kierowca to arogant czy po prostu nie umie parkować?

Zdjęcia, takie jak własnie to, które Czytelnik nadesłał dziś nam z Galerii Trzy Korony szczególnie irytują naszych Czytelników i jest ku temu ważki powód – miejsca, by tu zaparkować zazwyczaj brakuje, klienci ratują się parkując po okolicznych podwórkach czy chodnikach co doprowadza do szewskiej pasji okolicznych mieszkańców. Obrywa się też mundurowym, którzy wzywani tu przez okolicznych chcąc nie chcą muszą wkraczać z mandatami. Sytuacja jest na dziś patowa.

Zobacz też: Świństwo? Chamstwo? Bezczelność? Głupota? Arogancja?

A tu znów ktoś zajmuje dwa miejsca, bo albo nie chce mu się, albo po prostu nie umie zaparkować tak, jak wskazują linie.

W podobnych sytuacjach Czytelnicy często dopytują: gdzie jest i dlaczego nie reaguje ochrona obiektu? Przecież właściciela tak zaparkowanego auta zawsze można wywołać przez funkcjonujący w galerii radiowęzeł i poprosić o przeparkowanie.

Inni twierdzą, że na takie zachowanie sposobu nie ma. Z kulturą kierowców jest u nas bowiem na bakier. Są też tacy, którzy uważają, że nie kultura a umiejętności kierowców są tu problemem.

- Moja żona dla przykładu z parkingu w Trzech Koronach i parkingów podziemnych w Sandecji i w Gołąbowicach nie korzysta. Otwarcie mówi, że jej tam za ciasno i po prostu się boi, że albo kogoś zahaczy albo skończy na słupie. Boi się też stromych podjazdów, bo ze zjazdem jeszcze jakoś sobie radzi. I ja to rozumiem. Kobiecina najeździ się czasem, zanim gdzieś na osiedlu koło Trzech Koron zaparkuje, ale nikomu nie robi problemów – ironizował kiedyś pod jedną z naszych publikacji na temat podziemnych parkingów w sądeckich galeriach Czytelnik z Nowego Sącza.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu