Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
15/01/2019 - 15:55

Nowy Sącz: kobieta drugim wiceprezydentem miasta! Prezydent zdecydował

Magdalena Majka, dotychczas dyrektor Biura Poselskiego Piotra Naimskiego została drugim wiceprezydentem Nowego Sącza. Prezydent Ludomir Handzel ogłosił jej nominację na to stanowisko podczas dzisiejszego briefiengu w sądeckim ratuszu.

Magdalena Majka została wybrana spośród trzech kandydatów, których nowy prezydent miasta brał pod uwagę.

- Pani wiceprezydent będzie odpowiadała m.in. za sprawy oświatowe w Nowym Sączu, a także sprawy związane z ochroną zdrowia. Ona także będzie nadzorowała pracę Nowosądeckiego Urzędu Pracy - mówił podczas dzisiejszego briefiengu prezydent Ludomir Handzel. – Nie ukrywam, że dosyć długo się zastanawiałem, jak to stanowisko obsadzić. Podkreślałem wielokrotnie, że edukacja i wychowanie są sprawą priorytetową. Pochłania ona sporą część budżetu miasta.

Prezydent Handzel zagadnięty podczas briefiengu, czy nie było żadnych uzgodnień z Prawem i Sprawiedliwością dotyczących obsady drugiego wiceprezydenta, zaznaczył, że pani Magdalena Majka, podobnie jak on i wiceprezydent Artur Bochenek jest osobą bezpartyjną, a na wyborze jej kandydatury zaważyły decyzje merytoryczne i kompetencje.

- Kilka godzin dyskutowaliśmy na temat wizji edukacji w Nowym Sączu i docelowego jej modelu, jak i spraw zdrowotnych – dodał Ludomir Handzel. – W tym zakresie znaleźliśmy wspólne podejście do tych spraw.

- Mam wizję pracy, ale z jej ogłoszeniem jeszcze chwilę poczekam – powiedziała wiceprezydent Nowego Sącza. – Pragnę podziękować panu prezydentowi za podjęcie takiej decyzji. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się układała dobrze, przede wszystkim dla miasta i jego mieszkańców. Nie ukrywam sprawy, które będę nadzorowała są trudne.

Nowa wiceprezydent pytana o to, jakie ma doświadczenie w zarządzaniu oświatą, odparła, że przez wiele lat pracowała w Wyższej Szkole Biznesu-NLU w Nowym Sączu.

Kim jest Magdalena Majka? Absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Po studiach przez dwa lata pracowała w Szkole Podstawowej w Łukowicy. Od 1999 roku związana z WSB-NLU, gdzie była zatrudniona między innymi najpierw jako lektor, następnie kierownik Programu Języków Obcych dla Studiów Zaocznych, asystentka prorektora do Spraw Współpracy z Zagranicą, kierownik Studium Języków Obcych. Była także menagerem Centrum Egzaminacyjnego Cambridge Esol. Prowadziła  działalność gospodarczą – najpierw jako współwłaściciel, potem właściciel Centrum Językowego Expert (działalność ta została zamknięta w grudniu 2018 roku). Od 2011 roku pełniła funkcję dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Piotra Naimskiego.

Magdalena Majka jest mężatką oraz mamą trójki dzieci (dwóch córek i syna).

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu