Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
03/12/2019 - 19:20

Nowy Sącz: Montują lodowisko na Starej Sandecji. Wiemy, kiedy otwarcie

Na Starej Sendecji w Nowym Sączu, tak, jak w ubiegłym roku będzie można już niebawem pojeździć na łyżwach na otwartym lodowisku. Jego instalowanie w tym miejscu właśnie rozpoczęło się.

Wiemy już, kiedy można będzie wyjechać na lód. Lodowisko zostanie otwarte najprawdopodobniej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli 26 grudnia.

Lodowisko instalowane jest na miejskiej działce, tam, gdzie latem działała Sądecka Strefa Relaksu.

Miasto czeka właśnie na dostarczenie zakupionych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji agregatów do mrożenia tafli lodowiska. Na to zadanie został ogłoszony przetarg.

W ubiegłym roku miasto wynajmowało agregaty od specjalistycznej firmy. Teraz koszty utrzymania lodowiska przez sezon zimowy będą znacznie niższe.

- Koszt utworzenia lodowiska na placu Starej Sandecji, w zeszłym sezonie wyniósł około 200 tysięcy złotych – mówi Jakub Pędzich, z zespołu prasowego Urzędu Miasta w nowym Sączu. - W koszty te należy wliczyć: wynagrodzenie pracowników, koszt prądu, przygotowania, zakup band i kolektorów oraz wynajem agregatów itp. W tym roku koszty będą niższe o prawie 20 tysięcy złotych.

Skąd taka różnica? Oprócz agregatów, które będą wykorzystywane docelowo na krytym lodowisku, jakie ma powstać przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej, miasto kupiło także kontenery. Te ostatnie w ubiegłym roku też były wynajmowane. Nie trzeba będzie także ponosić kosztów związanych z przygotowaniem placu pod stworzenie lodowiska.

- Przychód z lodowiska na Starej Sandecji za zeszły sezon zimowy wyniósł ok. 50 tysięcy złotych. Zostało sprzedanych ok.  25 tysięcy biletów w ciągu sezonu, więc lodowisko cieszyło się dużą popularnością – dodaje Jakub Pędzich. - Bilet ulgowy w poprzednim sezonie kosztował 2 złote. 

A jak będzie w tym roku?

Miasto zamierza wprowadzić również bilety rodzinne lub grupowe, których nie było w ubiegłym sezonie. Te były dostępne były tylko na lodowisku przy Nadbrzeżnej.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Na Starej Sandecji montują lodowisko
Wiemy już, kiedy można będzie wyjechać na lód. Lodowisko zostanie otwarte najprawdopodobniej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli 26 grudnia.


Dziękujemy za przesłanie błędu