Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
02/04/2024 - 14:20

Nowy Sącz: MZD unieważnił przetarg na Radziecką i Tłoki. A miał być chodnik i trasa rowerowa

Zgrzyt w dobrej passie przetargowej Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. Nikt nie złożył oferty na projekt modernizacji dwóch ważnych ulic na osiedlu Wólki, czyli ulicy radzieckiej i Tłoki.

Nowy Sącz: już jutro zaczyna się remont ulicy Barbackiego. Zobacz objazdy

Zacznijmy od tego, co było przedmiotem zamówienia. Opis przedmiotu zamówienia. Otóż, jeśli chodzi o ulicę Radziecką projekt przebudowy ma obejmować liczący sobie 485 metrów odcinek, gdzie ma powstać, po prawej stronie ścieżka rowerowa od ulicy Barbackiego do ulicy Ogrodowej, 170 metrów chodnika od ulic Podmłynie do Ogrodowej, licząca sobie 6 metrów nowa jezdnia i trzy zatoki autobusowe. W przypadku ulicy Tłoki projekt ma obejmować 150 metrów w tym 130 metrów chodnika od Ogrodowej do mostu, po lewej stronie i poszerzenie jezdni o pół metra na tej samej długości odcinku.

Dokumentacja projektowa obejmować będzie przebudowę/ budowę/ zabezpieczenie/przełożenie: sieci gazowej (dł.0,8 km), sieci teletechnicznej (dł.0,8 km), sieci energetycznej (dł.0,8 km), kanalizacji deszczowej (dł.0,8 km) oraz oświetlenie uliczne (dł.0,8 km) i doświetlenie przejść dla pieszych.

- W obrębie projektowanego zadania należy ponadto zaprojektować przebudowę lub zabezpieczenie kolidującej infrastruktury związanej i niezwiązanej z drogą (np. sieć telekomunikacyjną, wodociągową, sieci elektroenergetyczne, itp.) – wynikające z decyzji właściwych organów oraz uzgodnień z instytucjami oraz właścicielami infrastruktury czytamy w specyfikacji warunków zamówienia. 

Nowy Sącz: chcą oddać swoją ziemię byle mieć dojazd do domów

- Jednocześnie w przypadku nałożenia przez właścicieli lub użytkowników kolidujących urządzeń obowiązku wprowadzenia ulepszeń tych urządzeń projektant niezwłocznie zawiadomi zamawiającego o powyższym fakcie - czytamy dalej w dokumentacji. Bo wedle przepisów gestorzy sieci mają pierwszeństwo przy takich robotach, najpierw przekładka, modernizacja sieci a potem dopiero przebudowa drogi. A to ma bezpośredni wpływ na termin wykonania robót drogowych.

Termin składania ofert na przetarg w tym zakresie upłynął 26 marca. I niestety Miejski Zarząd Dróg musiał podjąć decyzję o jego unieważnieniu. Dlaczego? Bo nikt do tego czasu nie złożył oferty. Teraz trzeba będzie przetarg ogłosić na nowo. Tym bardziej, że już jutro zaczyna się remont łączącej się z ulicą Radziecką ulicy Barbackiego. Co z tego wyniknie? Będziemy informować na bieżąco. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu