Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
06/12/2018 - 20:55

Nowy Sącz: Na Starą Sandecję wjechał ciężki sprzęt. Co się dzieje?

Na Starej Sandecji został już wydzielony teren i wjechał tam ciężki sprzęt. Zgodnie z zapowiedziami na niezagospodarowanej działce miejskiej rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem miejsca pod sztuczne lodowisko. Amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli się tam ślizgać przed świętami Bożego Narodzenia.


Teren na Starej Sandecji jest przygotowywany, by można było ustawić sztuczne lodowisko. Przez kilka sezonów funkcjonowało ono na płycie sądeckiego rynku nieopodal ratusza.

Czytaj także: Nowy Sącz: Miasto ma drugie sztuczne lodowisko. Agregaty zostaną wynajęte

W tegorocznym budżecie na zakup lodowiska przewidziana była kwota 100 tysięcy złotych. Udało się je nabyć taniej od firmy, która wcześniej je wynajmowała miastu. Cena zakupu wyniosła 67 650 złotych (brutto). 

Miasto, jak już pisaliśmy, wynajmować będzie nadal dwa agregaty do lodzenia tafli oraz dwa kontenery. W jednym z nich będzie prowadzona sprzedaż biletów, a w drugim można będzie przebrać obuwie.

Lodowisko będzie gotowe przed świętami.

Czytaj także: Nowy Sącz: Nie będzie lodowiska przy ratuszu. Gdzie można śmigać na łyżwach?

Teren na Starej Sandecji został wygrodzony taśmami ostrzegawczymi. Musi być odpowiednio przygotowany. Wjechał tam już ciężki sprzęt. Zainstalowano też nową skrzynkę energetyczną o większej mocy. Lodowisko będzie oświetlone.

Stoją też już wspomniane dwa kontenery.

[email protected], fot. IM.

Na Starą Sandecję wjechał ciężki sprzęt
Na Starą Sandecję wjechał ciężki sprzęt


Dziękujemy za przesłanie błędu