Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
20/07/2019 - 09:25

Nowy Sącz: Nad tablicą z wizerunkiem orła trwa potężny remont. Czy ocaleje?

O zabezpieczenie i ochronę tablicy z wizerunkiem orła zaapelował sądecki radny Grzegorz Fecko. Jest to kolejny taki kamienny symbol w mieście.

Tablica z wizerunkiem orła, na której widnieje data 1919 i napis Wydział Krajowy jest wmurowana na starym kamiennym murze oporowym znajdującym się poniżej rozbieranej właśnie estakady na ul. Tarnowskiej.

O podjęcie działań w celu ochrony tego miejsca poprosili radnego zatroskani mieszkańcy osiedla Przetakówka.

- Tę sprawę zgłosiłem niezwłocznie do Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu - powiedział portalowi radny Grzegorz Fecko. - O takie symbole trzeba dbać. Wierzę, że tak się stanie.

Może przy okazji prowadzonego remontu kamienna tablica z symbolem orła zostanie odczyszczona i odpowiednio zabezpieczona przed działaniem warunków atmosferycznych. Mamy taką nadzieję.

Przypomnijmy, że ta tablica, o której ochronę zabiegają teraz mieszkańcy osiedla Przetakówka nie jest jedyną z takim wizerunkiem na tym osiedlu.

Przetakówka może poszczycić się sądecką "Orlą Percią", której główną atrakcją jest właśnie orzeł wykuty w skale. To miejsce jest bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów. Tamten orzeł został odrestaurowany kilka lat temu, a w 2017 roku uporządkowano ścieżkę prowadzącą do wspomnianego symbolu.

[email protected], fot. IM, Grzegorz Fecko.

Nad tablicą z wizerunkiem orła trwa potężny remont. Czy ocaleje?
O zabezpieczenie i ochronę tablicy z wizerunkiem orła zaapelował sądecki radny Grzegorz Fecko. Jest to kolejny taki kamienny symbol w mieście.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)