Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
29/05/2019 - 12:55

Nowy Sącz: najpierw na moście były pomiary bez ruchu, a teraz podczas ruchu

Pomiary na nowej przeprawie przez Dunajec wykonano i co? Nadal nie wiadomo, czy nawierzchnia mostu jest równa, czy nie? Mieszkańcy czekają z niecierpliwością na wyniki pomiarów.

Okazuje się jednak, że trochę to potrwa, bo muszą być wykonane następne pomiary. Przypomnijmy, że prezydent miasta zlecił audyt, który ma dać odpowiedź na pytanie, czy położona niedawno na płycie mostu nawierzchnia jest równa, czy nie. Zdaniem niektórych użytkowników mostu nawierzchnia ma być pofałdowana, a kiedy przejeżdża się przez most te rzekome nierówności daje się odczuć.

Zaraz po zleceniu audytu samochód laboratorium drogowego  przeprowadził specjalistyczne pomiary.

- Jedne pomiary zostały przeprowadzone, w czasie, gdy na moście nie było ruchu – powiedział portalowi Sądeczanin.info wiceprezydent Artur Bochenek. – Konieczne były też kolejne badania, gdy na moście odbywał się ruch. Wykonane pomiary będą oceniane i analizowane m.in. przez inspektora nadzoru. Czekamy na raport.

Wiceprezydent zapewnił, że media zostaną poinformowane o wynikach przeprowadzonych badań.

Na most im. Józefa Piłsudskiego zwany potoczne heleńskim obowiązuje dziesięcioletnia gwarancja.

- Chcę zapewnić, że nawet gdyby coś trzeba było poprawić, to most nie będzie zamknięty – dodał wiceprezydent. – Mam nadzieję, że takiej sytuacji jednak nie będzie.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020