Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
17/02/2019 - 08:20

Nowy Sącz: park przy dworcu kolejowym już nie będzie odstraszał [ZDJĘCIA]

Polskie Koleje Państwowe SA. złożyły wniosek o dofinansowanie rewitalizacji przydworcowego parku. Partnerem wspomnianego przedsięwzięcia będzie Urząd Miasta Nowego Sącza.

Rewitalizacja ma przywrócić historyczną kompozycję krajobrazu w niewielkim parku, który znajduje się nieopodal dworca PKP przy ul. Kolejowej. Obecnie nie zachęca on raczej do tego, by w nim wypoczywać.

W ramach zadania przewidziano wykonanie nowej nawierzchni na alejkach parkowych, wymianę istniejących ławek, koszy na śmieci i modernizację oświetlenia. W parku ma być też wykonana rzeźba kwiatowa, a także nowe nasadzenia roślin. Parkowa zieleń przejdzie pielęgnację.

Miasto natomiast ma zadbać o pieniądze na utrzymanie i pielęgnację parkowej roślinności, ma też zatroszczyć się o czystość i zimowe odśnieżanie terenu oraz utrzymanie w należytym stanie technicznym elementów małej architektury.

Wniosek o dofinansowanie został złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Szacowana wartość robót budowlanych wynosi około 2,5 mln zł.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. i źródło: UM w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: park przy dworcu kolejowym już nie będzie odstraszał [ZDJĘCIA]
Polskie Koleje Państwowe SA złożyły wniosek o dofinansowanie rewitalizacji przydworcowego parku. Partnerem wspomnianego przedsięwzięcia będzie Urząd Miasta Nowego Sącza.


Dziękujemy za przesłanie błędu