Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
19/10/2018 - 11:30

Nowy Sącz pojawi się na mapach pogody TVP. Mularczykowa nam to załatwi?

Czym zjednać sobie mieszkańców na ostatniej prostej prezydenckiej kampanii wyborczej? Iwona Mularczyk postawiła na prognozę pogody w Telewizji Polskiej i przypuściła atak na samego prezesa Jacka Kurskiego, który nie mówi "nie. A jeszcze niedawno odprawił z kwitkiem wiceprezydenta Jerzego Gwiżdża. Zmienił się klimat dla sądeckiej prognozy pogody?

Teraz pogodowe sny o potędze Nowego Sącza odżyły za sprawą rywalki Jerzego Gwiżdża do prezydenckiego fotela, Iwony Mularczyk, która na ostatniej, przedwyborczej prostej, przypuściła atak na prezesa Jacka Kurskiego.

-W odpowiedzi na uwagi mieszkańców Nowego Sącza zwróciłam się do Prezesa TVP z prośbą o możliwość umieszczenia na mapach programu "Pogoda” (prognoza pogody) - nazwy Nowego Sącza " - napisała Mularczyk na swoim profilu na Twitterze , gdzie zamieściła pismo. Podobnie jak Gwiżdż argumentuje, że miasto "stanowi centrum ważnego pod względem turystycznym subregionu".

Liczę na to, że Pan Prezes zechce najpierw rozważyć, a następnie pozytywnie rozpatrzy prośbę, którą na moje ręce składają mieszkańcy miasta" - napisała do prezesa Kurskiego Iwona Mularczyk.

Czytaj też Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu. Róże, selfie i akty pod płotem [ZDJĘCIA]

  "Dziękuję za list. Interesująca propozycja. Mam pewien pomysł. Dziś odpowiem" - pisze w odpowiedzi na Twitterze. "Dziękuję, Panie Prezesie" - odpisała Mularczyk.

Kiedy o obecność Nowego Sącza na telewizyjnej mapie pogody zabiegał Jerzy Gwiżdż, rywal Iwony  Mularczyk do prezydenckiego fotela, który też wystosował list do prezesa Jacka Kurskiego, przyszła grzeczna, ale odmowna odpowiedź. Padł y argumenty, że mapa przedstawia stan aktualny i prognozę na większym  obszarze, jak kontynent, czy kraj.  Dla pobliskich miejscowości prognoza niewiele się różni, co najwyżej prognozowana temperatura  jest wyższa lub niższa o 1,2 stopnie.

Czytaj też Gwiżdż nie przekonał Kurskiego. TVP nie da Nowego Sącza na mapę pogody

Na pismo Gwiżdża w imieniu Kurskiego odpowiadał Paweł Gajewski, zastępca dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. operacyjnych, teraz odezwał się sam prezes, co dowodzi, że  Przed wyborami klimat w sprawie pogodowej mapy dla Nowego Sącza najwyraźniej się zmienił.  

[email protected] fot, Jm ,screen TVPDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe