Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
01/12/2021 - 14:45

Nowy Sącz: wiadomo już kto będzie wywoził śmieci z miasta

Konsorcjum firm: spółka NOVA (lider) z partnerami: spółką Euro-Eko z Mielca i spółką Kompostech z Nowego Sącza będzie w 2022 roku odbierało i zagospodarowywało odpady komunalne od mieszkańców Nowego Sącza. Wiceprezydent Artur Bochenek podpisał dzisiaj dokumenty kończące procedurę przetargową, która wyłoniła wykonawcę tego zadania.

Przypomnijmy, że do ogłoszonego przetargu na to zadanie stanęło dwóch oferentów - konsorcjum firm: spółka NOVA (lider), z partnerami: spółką Euro-Eko z Mielca i spółką Kompostech z Nowego Sącza oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. z Tylmanowej. Zarówno wspomniane konsorcjum, jak firma z Tylicza wyceniła tę usługę na prawie 18 milionów złotych. Różnica między jedną, a drugą ofertą wynosi niespełna 1200 złotych.

I taka maksymalna kwota – 18 mln złotych na realizację tego zadania została zabezpieczona przez miasto.

Dzisiaj wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek podpisał dokumenty, kończące procedurę przetargową i wyłaniające wykonawcę tego zadania. W 2022 roku odpady komunalne z Nowego Sącza będzie odbierało i zagospodarowywało konsorcjum firm: spółka NOVA (lider), z partnerami: spółką Euro-Eko z Mielca i spółką Kompostech z Nowego Sącza.

- Przetarg wygrało konsorcjum firm z liderem – spółką NOVA z Nowego Sącza – mówi wiceprezydent Bochenek. – Druga złożona oferta nie była rozpatrywana ponieważ nie spełniała wymogów formalno-prawnych do wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym. Firma nie wpłaciła wymaganego w procedurze przetargowej wadium.

Spółka NOVA odbiorem odpadów komunalnych z terenu miasta zajmuje się do końca bieżącego roku, a od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 będzie to zadanie realizowała wspólnie z dwoma innymi firmami.

Wcześniej wspomniana spółka miała przez miasto powierzone to zadanie w tamach tzw. usługi in-hause. Umowa ta była podpisana na trzy lata (obowiązywała w latach 2017-2019).

Rocznie z terenu Nowego Sącza jest odbieranych szacunkowo 26 tysięcy ton śmieci.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM., Spółka NOVA w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu