Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
21/08/2019 - 16:15

Nowy Sącz: wiceprezydent do zarządu wodociągów: złóżcie dymisje [FILM]

Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów, informując że od 1 września tego roku mieszkańcy Nowego Sącza zapłacą więcej za wodę i ścieki, odpowiedzialnością za to obarczył radnych i prezydenta. Na reakcję magistratu nie trzeba było długo czekać.

Po południu w sądeckim ratuszu odbył się briefing prasowy z udziałem wiceprezydenta Nowego Sącza Artura Bochenka.

- Dzisiaj pojawiła się w mediach informacja, że zarząd spółki Sądeckie Wodociągi rozważa wprowadzenie podwyżki cen wody i ścieków komunalnych dla mieszkańców Nowego Sącza - mówił wiceprezydent Artur Bochenek.

- Prezydent miasta Ludomir Handzel, jak i ja, wzywaliśmy, aby ceny za wodę i za odbiór ścieków w 2019 roku pozostały na niezmienionym poziomie. O to prezydent prosił, jako właściciel niemal połowy udziałów w spółce Sądeckie Wodociągi. Niestety, głos Nowego Sącza i mieszkańców jest dla zarządu spółki Sądeckie Wodociągi obojętny - stwierdził Bochenek.

Wiceprezydent Bochenek nie owijał w bawełnę. Mówił, że takie podejście zarządu spółki, która została założona przez miasto Nowy Sącz powinno skutkować - jak to określił - najlepiej dymisją zarządu.

- Zarząd podejmuje działania sprzeczne z interesem mieszkańców miasta – dodał. Całe wystąpienie wiceprezydenta Nowego Sącza Artura Bochenka w materiale filmowym.

[email protected], fot. i film: Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020