Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
27/12/2022 - 23:15

Ostatnie w tym roku drogowe inwestycje w gminie Łososina

Wójt gminy Łososina Dolna pochwalił się dwoma ukończonymi niedawno remontami dróg. Jeden z nich był konsekwencją ubiegłorocznych opadów deszczu, podczas których doszło do drastycznego uszkodzenia nawierzchni.

Za remont drogi w Stańkowej Łososina Dolna zapłaciła ponad pół miliona złotych, z czego ponad połowę stanowiło dofinansowanie przyznane w ramach dotacji przeznaczonej na realizację zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, a dokładnie ubiegłorocznych ulew.

- Remont tego odcinka drogi był konieczny. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym oraz środkom z budżetu naszej gminy udało się to zadanie zrealizować, myślę, że z bardzo pozytywnym skutkiem – komentuje wójt Andrzej Romanek. Teraz droga w Stańkowej jest solidna, a korzystanie z niej bezpieczne i komfortowe.

Czytaj też: Pojawiło się światełko w tunelu w sprawie mostu Jana Stacha w Znamirowicach. Cała nadzieja w konserwatorze zabytków

Drugi remont udało się zakończyć dzięki dofinansowaniu z Lasów Państwowych. Tym razem chodzi o drogę w Witowicach Dolnych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad milion złotych. Dzięki modernizacji droga ma teraz lepszą nośność i zdecydowanie wyższy standard.

– Dziękuję Lasom Państwowym za finansowe wsparcie tej inwestycji. Wspólnymi siłami łatwiej nam sprostać oczekiwaniom mieszkańców, a i potrzebom Lasów Państwowych, gdyż z dróg dojazdowych w terenach leśnych korzystają zarówno nasi mieszkańcy, jak i Lasy Państwowe. Cieszę się z dobrej współpracy, która przynosi takie owoce – podsumowuje ostatnie już w tym roku drogowej inwestycje wójt Łososiny Dolnej. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu