Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 lutego. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
21/10/2019 - 18:10

Podczas prac przy ul. Jagiellońskiej, znaleźli ludzkie szczątki [ZDJĘCIA]

Podczas prac prowadzonych przy odwadnianiu budynku przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu, w którym siedzibę ma obecnie Starostwo Powiatowe, pracownicy wykopali dzisiaj ludzkie szczątki. Na miejscu pracowali policjanci wspólnie z prokuratorem.

Od kilku dni są prowadzone prace przy odwadnianiu budynku, w którym mieści się obecnie Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Dzisiaj, wczesnym popołudniem pracownicy realizujący to zadanie natknęli się na ludzkie szczątki.

Tę informację potwierdziła sądecka policja, która wspólnie z prokuratorem wykonywała na miejscu czynności.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, znaleziono część ludzkiej czaszki. Czekamy na informacje od sądeckiej policji.

- Prace na polecenie prokuratora zostały natychmiast wstrzymane – mówi Paweł Szeliga z biura prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – O sprawie został powiadomiony wojewódzki konserwator zabytków. Niewykluczone, że teren zostanie sprawdzony przez archeologa.

Przypomnijmy, że ludzkie szczątki koło tego budynku zostały odkryte w 2003 roku, ale z drugiej strony, przy ul. Narutowicza. Wtedy też były prowadzone prace ziemne.  

W maju 2013 roku, kilkaset metrów dalej, podczas prac remontowych przy kamienicy położonej przy ul. Narutowicza 6 w Nowym Sączu natrafiono też na szczątki ludzkie: m.in. czaszkę i piszczele. Roboty natychmiast wstrzymano, a teren zabezpieczono.  Przypomnijmy, że wówczas prowadzone były prace przy izolacji budynku oraz renowacji ściany frontowej, ozdobionej zmurszałym malowidłem, pochodzącym z 1992 roku, kiedy świętowano 700-lecie Nowego Sącza. W pewnym momencie łyżka koparki wyrzuciła z wykopu kości ludzkie.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

RG [email protected], [email protected], Fot. IM.

Podczas prac odwadniających budynek przy ul. Jagiellońskiej znaleziono ludzkie szczątki
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, znaleziono część ludzkiej czaszki


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020