Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
21/10/2019 - 18:10

Podczas prac przy ul. Jagiellońskiej, znaleźli ludzkie szczątki [ZDJĘCIA]

Podczas prac prowadzonych przy odwadnianiu budynku przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu, w którym siedzibę ma obecnie Starostwo Powiatowe, pracownicy wykopali dzisiaj ludzkie szczątki. Na miejscu pracowali policjanci wspólnie z prokuratorem.

Od kilku dni są prowadzone prace przy odwadnianiu budynku, w którym mieści się obecnie Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Dzisiaj, wczesnym popołudniem pracownicy realizujący to zadanie natknęli się na ludzkie szczątki.

Tę informację potwierdziła sądecka policja, która wspólnie z prokuratorem wykonywała na miejscu czynności.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, znaleziono część ludzkiej czaszki. Czekamy na informacje od sądeckiej policji.

- Prace na polecenie prokuratora zostały natychmiast wstrzymane – mówi Paweł Szeliga z biura prasowego Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – O sprawie został powiadomiony wojewódzki konserwator zabytków. Niewykluczone, że teren zostanie sprawdzony przez archeologa.

Przypomnijmy, że ludzkie szczątki koło tego budynku zostały odkryte w 2003 roku, ale z drugiej strony, przy ul. Narutowicza. Wtedy też były prowadzone prace ziemne.  

W maju 2013 roku, kilkaset metrów dalej, podczas prac remontowych przy kamienicy położonej przy ul. Narutowicza 6 w Nowym Sączu natrafiono też na szczątki ludzkie: m.in. czaszkę i piszczele. Roboty natychmiast wstrzymano, a teren zabezpieczono.  Przypomnijmy, że wówczas prowadzone były prace przy izolacji budynku oraz renowacji ściany frontowej, ozdobionej zmurszałym malowidłem, pochodzącym z 1992 roku, kiedy świętowano 700-lecie Nowego Sącza. W pewnym momencie łyżka koparki wyrzuciła z wykopu kości ludzkie.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

RG [email protected], [email protected], Fot. IM.

Podczas prac odwadniających budynek przy ul. Jagiellońskiej znaleziono ludzkie szczątki
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, znaleziono część ludzkiej czaszki


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)