Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
22/06/2020 - 15:15

Powołali komitet poparcia Andrzeja Dudy na sześć dni przed wyborami

Sądeccy parlamentarzyści, działacze PiS, obecni i byli samorządowcy, działacze społeczni, jak również sympatycy złożyli dzisiaj symboliczne podpisy na tablicy z wizerunkiem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tym samym wszyscy weszli do powołanego sądeckiego komitetu honorowego poparcia kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta.

Pełnomocnikiem komitetu został poseł Patryk Wicher. To właśnie w jego biurze poselskim zostały złożone symboliczne podpisy.

Udział w komitecie potwierdziło już 150 osób. Są wśród nich parlamentarzyści ziemi sądeckiej, limanowskiej, gorlickiej i bieckiej, senatorowie, radni, czynni działacze partii oraz jej sympatycy.

- Zrodziła się inicjatywa powołania Komitetu Poparcia dla Andrzeja Dudy - mówił dzisiaj na konferencji prasowej poseł Jan Duda. – Nie dla tego, że wywodzi się z naszego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości, nie dlatego, że jest rodzinnie związany z naszym terenem, ale dlatego, że Prezydent Andrzej Duda jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski, dla nas wszystkich.

Poseł Patryk Wicher przyznał, że lista tych, którzy poparli Prezydenta Andrzeja Dudę jest na bieżąco aktualizowana.

- Od wczoraj przybyło nam około 50 osób – mówił poseł Wicher. - Spodziewamy się, że do końca tygodnia będziemy mówić o około 1,5 tys. osób, które zasilą komitet - mówił poseł Patryk Wicher.

Parlamentarzysta przekonywał, że warto poprzeć kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę. Podkreślał, że dba on o wartości i wspólnotę. Mówił, że dzięki obecnemu Prezydentowi RP, ludziom, którzy obecnie rządzą, Polska zaczęła być krajem szanowanym na arenie międzynarodowej.

- Powołany komitet jest właśnie po to, aby pokazać wspólną siłę, że Prezydent RP nie jest sam, że popierają go nie tylko parlamentarzyści PiS, ale m.in. społecznicy, pracownicy różnych instytucji. Jest nas wielu i będzie nas jeszcze więcej. Mam nadzieję, że pierwsza tura będzie pana Prezydenta – mówił poseł Wicher.

Posłanka Barbara Bartuś zaznaczyła, że chciałaby zadać w Nowym Sączu kandydatowi na prezydenta Rafałowi Trzaskowskiemu i innym kandydatom kluczowe pytania. Między innymi: co Rafa Trzaskowski proponuje Polakom i jakie ma zdanie na temat wieku emerytalnego?

Głos zabrał również poseł Arkadiusz Mularczyk.

-Rafał Trzaskowski ukrywa dziś swoje poglądy, ale dobrze wiemy, że jest on zwolennikiem związków partnerskich i wspiera środowiska LGBT. Sam kiedyś powiedział, że marzy o tym, aby udzielić ślubu dwójce gejów. To pokazuje fundamentalne różnice między Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim - mówił poseł Mularczyk.

Posłowie apelowali dzisiaj o liczny udział mieszkańców naszego regionu w wyborach prezydenckich.

Do tego apelu dołączyła się także Bożena Jawor reprezentująca Stowarzyszenie Ruch Wspierający Prezydenta Andrzeja Dudę. Ruch ten narodził się cztery lata temu.

Składając dzisiaj podpisy de facto w działalność Społecznego Komitetu Poparcia kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta RP zaangażowali się: posłanka Barbara Bartuś, poseł Andrzej Gut- Mostowy, senator Jan Hamerski, poseł Arkadiusz Mularczyk, poseł Wiesław Janczyk, poseł Jan Duda, posłanka Anna Paluch, poseł Patryk Wicher.

[email protected], fot. IM.

Nowy Sącz: powołano Komitet Poparcia kandydatury Andrzeja Dudy. Podpisy złożone
Sądeccy parlamentarzyści, działacze PiS, obecni i byli samorządowcy, działacze społeczni, jak również sympatycy złożyli dzisiaj symboliczne podpisy na tablicy z wizerunkiem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tym samym wszyscy weszli do powołanego sądeckiego Komitetu Honorowego Poparcia kandydatury na prezydenta Andrzeja Dudy.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)