Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
25/06/2022 - 19:30

Pożar przy kościele parafialnym. Omal nie spłonęła cała świątynia [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór, około godziny dziewiętnastej, strażacy z Limanowej i Słopnic Dolnych otrzymali niepokojące zgłoszenie o pożarze kościoła parafialnego w Słopnicach. Na miejsce natychmiast ruszyły liczne zastępy strażackie. Osoby, które zauważyły pożar nie czekały bezczynnie. Próbowały samodzielnie ugasić pożar, ale na nic się to zdało.

Już z daleka było widać kłęby białego dymu, które unosiły się nad świątynią parafialną. Po dojeździe na miejsce okazało się, że tuż obok kościoła płoną krzewy. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zagrażał świątyni.

- W pierwszej kolejności podano prądy wody z szybkiego natarcia na obszar objęty ogniem oraz obszar bezpośrednio zagrożony. W tym czasie została utworzona druga linia w celu podania większego prądu wody, aby całkowicie ugasić pożar – relacjonują strażacy ze Słopnic Dolnych, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce.  

Zobacz też Dramatyczny wyścig z czasem. Szukają nad Dunajcem zaginionego 82-latka [ZDJĘCIA] 

Ratownicy bardzo szybko opanowali sytuację i ugasili pożar. Na koniec przewietrzyli świątynię i sprawdzili ją czujnikami gazów niebezpiecznych. Ich urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia. Na tym strażacy zakończyli akcję gaśniczą. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego pożaru. ([email protected] Fot. OSP Słopnice Dolne)

Omal nie spłonął kościół. Kłęby białego dymu było widać z daleka
Fot. OSP Słopnice Dolne


Dziękujemy za przesłanie błędu