Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
27/10/2020 - 14:15

Proboszcz chory na COVID-19? Parafianie z Kosarzysk domagają się wyjaśnień

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w piwniczańskich Kosarzyskach jest od wtorku zamknięty. Parafianie chcą wiedzieć, czy proboszcz choruje na COVID-19.

Proboszcz chory na COVID-19? Parafianie z Kosarzysk domagają się wyjaśnień

Kościół w Kosarzyskach jest zamknięty od wtorku. W niedzielę nabożeństwa prowadzili tutaj księża z Piwnicznej. Wśród parafian gruchnęła wieść, że proboszcz jest chory na COVID-19. Tyle, że on sam wszystkie dociekania kwituje – wedle jednego z mieszkańców - zasłaniając się sanepidem.

– Mówi, że jeszcze nie dostał żadnej informacji. A przecież ludzie powinni wiedzieć, czy jest chory czy nie, bo jako proboszcz cały czas miał kontakt z bardzo wieloma osobami – usłyszeliśmy dziś w słuchawce redakcyjnego telefonu.

Nasz rozmówca przekonywał, że obawy miejscowych są tym większe, że mało kto przestrzegał tu obostrzeń epidemiologicznych związanych z prowadzeniem nabożeństw czy pogrzebów a sam proboszcz dość lekko podchodzi do ich egzekwowania. 

Zobacz też: Trwa kolejny lifting Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju

Na takie dictum skontaktowaliśmy się bezpośrednio z ks. proboszczem Rafałem Porębą i już na wstępie usłyszeliśmy, że wierni znają przyczyny obecnej sytuacji a ci, którzy nadal mają wątpliwości powinni najpierw zadzwonić bezpośrednio do niego, a nie do dziennikarzy.

Dalej duchowny wyjaśnił, że już tydzień temu zaobserwował u siebie objawy sugerujące zarażenie COVID-19 i poddał się samoizolacji a po skontaktowaniu się z lekarzem pierwszego kontaktu testom na obecność wirusa. Wynik otrzymał wczoraj. Jest pozytywny i dlatego jeszcze tydzień powinien przebywać w kwarantannie. Proboszcz zaznaczył też, że poinformował o tym kurię jak i duchownych z okolicznych parafii, którzy zastępują go obecnie we wszystkich duszpasterskich obowiązkach.

Tym samym jego choroba w żaden sposób nie powinna wpłynąć na funkcjonowanie wspólnoty parafialnej w Kosarzyskach. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: portal Diecezji Tarnowskiej)Dziękujemy za przesłanie błędu