Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
12/08/2018 - 15:35

Przejedziemy rondem pod zamkiem przed pierwszym dzwonkiem? [ZDJĘCIA]

Sądeczanie odliczają z niecierpliwością dni, kiedy będą mogli przejechać nowym rondem, jakie od kilku tygodni jest budowane nieopodal ruin sądeckiego zamku. Rondo ma być gotowe pod koniec sierpnia.

Zadanie to jest częścią inwestycji związanej z nowym układem komunikacyjnym w tej części Nowego Sącza. Realizuje je firma Banimex z Będzina, budująca między innymi nowy most heleński. Teren, na którym jeszcze do niedawna znajdowało stare skrzyżowanie został zrównany z ziemią. Teraz jest to wielki plac budowy.

Kiedy dzieci i młodzież wrócą do szkoły ruch kołowy w mieście automatycznie się nasili. Inwestor ma nadzieję, że z końcem wakacji nowoczesne rondo pod zamkiem będzie gotowe. Mieszkańcy i kierowcy i tak już od kilku miesięcy borykają się w mieście ze sporymi utrudnieniami komunikacyjnymi, jakie są właśnie wynikiem realizowanej przez miasto potężnej inwestycji mostowo-drogowej.

Na miejscu dawnego skrzyżowania pod zamkiem widać już wykonany z krawężników ogromny pierścień nowego ronda. Krawężniki układane są też wzdłuż drogi dojazdowej do nowego mostu heleńskiego.

- Prace postępują zgodnie z harmonogramem - mówi Sebastian Nowak, kierownik budowy nowego mostu heleńskiego i dwóch nowoczesnych rond z firmy Banimex z Będzina. - Grunt pod nowe rondo pod zamkiem został wzmocniony. Kładziemy już krawężniki.

[email protected], Fot. IM.

Przejedziemy nowym rondem pod zamkiem przed pierwszym dzwonkiem?
Przejedziemy nowym rondem pod zamkiem przed pierwszym dzwonkiem?


Dziękujemy za przesłanie błędu