Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
06/10/2020 - 10:45

Rewolucja na skrzyżowaniu Mickiewicza/Jagiellońska. Będą inteligentne światła

Na skrzyżowaniu Mickiewicza i Jagiellońskiej drogowcy zainstalują światła tzw. sygnalizację akomodacyjna. Czy dzięki temu zmniejszy się ilość wypadków i kolizji pod siedzibą Urzędu Wojewódzkiego?

Rewolucja na skrzyżowaniu Mickiewicza/Jagiellońska. Będą inteligentne światła

Miejski Zarząd Dróg już szuka wykonawcy. Jak informuje wiceprezydent Artur Bochenek w sumie staną tu cztery światła – dwa dla aut i dwa przy pasach dla pieszych. Będzie to tzw. sygnalizacja akomodacyjna.

Zobacz też: „Bić kierowców po oczach”! Zadanie nowych znaków przy Mickiewicza w Nowym Sączu

– Urządzenia będą wyposażone w detektor ruchu, który zlicza ilość samochodów jadących w określonym kierunku. Dzięki temu, dla większego strumienia ruchu będzie dłużej paliło się zielone światło. Piesi z kolei będą mogli za pomocą przycisku sami włączać zielone światło w razie potrzeby – tłumaczy Bochenek.

Miasto liczy, że to rozwiązanie zdecydowanie ograniczy ilość kolizji i wypadków w tym miejscu. Według statystyk co dwa tygodnie dochodzi tu do podobnych zdarzeń co kwalifikuje to skrzyżowanie na szczycie najniebezpieczniejszych w Nowym Sączu.

Zobacz też: Separatorów ruchu na Jagiellońskiej nie będzie, bo… są niebezpieczne

Sygnalizacja świetlna powinna też zmusić też kierowców do wolniejszej jazdy. Dziś na Jagiellońskiej z przestrzeganiem ograniczeń bywa równie co powoduje dodatkowe zagrożenie również dla pieszych. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu