Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
17/08/2019 - 14:55

Rozpoczęła się piesza pielgrzymka. Tysiące pątników wyruszyło na Jasną Górę

Pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wyruszyli dzisiaj rano na Jasną Górę. Będą pielgrzymować przez dziewięć dni, aby 25 sierpnia pokłonić się Matce Bożej w Częstochowie.

Rozpoczęła się XXXVII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Dzisiaj rano pielgrzymi z całej diecezji tarnowskiej wzięli udział w uroczystej mszy na placu Katedralnym w Tarnowie. Eucharystii przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Zobacz też Wielkimi krokami zbliża się piesza pielgrzymka na Jasną Górę [WIDEO]

Pasterz diecezji w homilii nawiązał do synodu diecezji tarnowskiej. Mówił o tym, że pielgrzymka jest doskonałym obrazem synodowania, słuchania Jezusa Chrystusa, doświadczania wspólnoty z nim i innymi ludźmi.

Zobacz też Ksiądz Tomasz Koźbiał o pieszej pielgrzymce na Jasną Górę

Po zakończonej mszy, kilka tysięcy wiernych w dwudziestu sześciu grupach pielgrzymkowych wyruszyło w drogę, aby za dziewięć dni 25 sierpnia pokłonić się Matce Bożej na Jasnej Górze. Większość osób pielgrzymuje do Częstochowy już któryś raz z kolei, ale są i tacy którzy idą po raz pierwszy.

- To jest już moja dziesiąta pielgrzymka. Pielgrzymuję od dziecka. Jeśli ktoś choć raz wyruszy pieszo na Jasną Górę to zakocha się w pielgrzymce i już do końca życia będzie chciał co roku wędrować do Częstochowy - mówi pani Anna z Limanowej.

- Z grupą św. Kazimierza jako przewodnik pielgrzymuję po raz piąty. Mały jubileusz szykuje się w tym roku. Ponadto na szlak pielgrzymi wyruszam już piętnasty raz. Co roku pielgrzymka jest dla mnie wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju -  wyjaśnia ks. Tomasz Koźbiał, wikariusz parafii św. Kazimierza i przewodnik grupy numer 20.

Wszystkim pątnikom życzymy owocnego i bezpiecznego pielgrzymowania oraz dobrej pogody, abyście 25 sierpnia cali i zdrowi dotarli na Jasną Górę.

RG [email protected], Fot. PPT

Rozpoczęła się piesza pielgrzymka. Tysiące pielgrzymów wyruszyło na Jasną Górę
Pielgrzymi z diecezji tarnowskiej wyruszyli dzisiaj rano na Jasną Górę. Będą pielgrzymować przez dziewięć dni, aby 25 sierpnia pokłonić się Matce Bożej w Częstochowie.


Dziękujemy za przesłanie błędu