Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
16/11/2018 - 10:45

Rytro: Kto zostanie nowym przewodniczącym rady? Będzie zaskoczenie?

W Rytrze pierwsza sesja nowej kadencji odbędzie się 22 listopada. Będzie transmitowana na żywo, a mieszkańcy będą mogli poznać nowego przewodniczącego rady. Będzie zaskoczenie?

Choć sprzęt do transmisji sesji na stronie BIP gminy Rytro i ten, który umożliwi rajcom głosowanie imienne jest już zainstalowany i gotowy do użytku, to jak informuje wójt elekt Jan Kotarba samorządowcy muszą jeszcze się przeszkolić jak go używać.

Kotarba dodaje, że zgodnie z wymogami transmisje będą archiwizowane przez piętnaście lat a dostęp do zasobów funkcjonał będzie również za pośrednictwem BIP.

Zobacz też: Rytro: Wójt Wnętrzak przegrał wybory, ale o zajęcie się nie boi

W programie pierwszej sesji jest zaprzysiężenie radnych, nowego wójta i wybór przewodniczącego rady. Kto nim zostanie? – Pewnie się nie zmieni – zdradza Kotarba. Obecnie to stanowisko piastuje Tomasz Kulig, który do rady został ponownie wybrany z list KWW Jana Kotarby a ten nie ukrywa, że bardzo sobie ceni dotychczasową współpracę i samorządowe doświadczenie kolegi.

Kotarbie udało się wprowadzić do rady aż 9 swoich radnych tym samym jego stronnictwo ma zdecydowaną większość w piętnastoosobowym składzie. – Jestem przekonany, że rada będzie funkcjonować bardzo sprawnie.

Zobacz też: Rytro: Wójt ostro zabiera się do pracy. Ośrodek zdrowia i wodociąg na tapecie

W radzie zasiada też brat nowego wójta Tomasz Kotarba, który piastuje też funkcję sołtysa Obłazów Ryterskich, i który też startował z list jego komitetu. Jak braciom będzie się współpracować na nowym, samorządowym gruncie? Jan Kotarba zdecydowanie twierdzi, że z bratem w sprawach samorządowych w większości się zgadzają. Różnice zdań są sporadyczne. – Jesteśmy jednak ludźmi dojrzałymi i zawsze potrafimy dojść do porozumienia.

Inauguracyjna sesja rady gminy rozpocznie się o godzinie 10. Na dziś wójt elekt nie przewiduje rozszerzenia programu sesji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu