Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
26/11/2021 - 18:20

Rytro: wójt wywalczył dla gminy 23 miliony! Radni jednogłośnie to docenili

Jednym z najważniejszych punktów wczorajszej sesji w Rytrze było ustalenie wymiaru wynagrodzenia dla wójta Jana Kotarby. Radni byli jednomyślni – szef samorządu w pełni zasłużył na podwyżkę.

Uchwała o której mówimy, to pokłosie wrześniowej nowelizacji w sprawie wynagrodzenia dla samorządowców. I tak – zgodnie z przepisami – wójt, burmistrz, prezydent nie mogą zarabiać – mówimy o pensji zasadniczej – mniej niż 8 344 zł a więcej niż 10 430 zł. Siłą rzeczy radni ryterscy musieli się tematem zająć. I jakie są tego efekty?

- Ja wnioskowałem w czasie posiedzenia komisji o przyjęcie najniższej stawki zasadniczej, radni zdecydowali o podjęciu innej decyzji, o przyznaniu mi wyższej stawki. Moje zarobki będą teraz wynosić 16 870 złotych – komentuje sam Jan Kotarba.

Ile wójt zarabiał wcześniej? Z jego ostatniego oświadczenia majątkowego wynika, że w sumie za cały rok – 109 498 zł, co w rozbiciu na miesiące daje kwotę ok. 9 125 zł. Dla porównania w 2019 roku dochody wójta były mniejsze, bo wyniosły sumarycznie ok. 91 000 zł.

Zobacz też: Rytro wyrosło na lidera samorządów subregionu sądeckiego! [WIDEO]

- Jestem bardzo mile zaskoczony, bo ta decyzja była jednomyślna, radni zagłosowali jednogłośnie za co chciałbym im podziękować – zaznacza szef ryterskiego samorządu.

Co przesądziło o takiej decyzji? Tego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Dzięki pracy wójta i kierowanych przez niego urzędników do gminy trafi bezprecedensowy w historii tego samorządu zastrzyk finansowy, bo w sumie aż 23 miliony złotych. Lwia część pochodzi z rządowego programu Polski Ład a około 5 milionów zainwestuje w centrum Rytra Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, który wybuduje tu Popradzkie Centrum Edukacji Przyrodniczej, obiekt, który będzie przyciągał tysiące turystów z całej Polski. Pisaliśmy o tym szczegółowo w publikacji

- Ja tylko chciałbym wszystkich zapewnić, że nie mam zamiaru spocząć na laurach i mam nadzieję, że już niebawem będzie widać kolejne owoce mojej pracy – podsumowuje Kotarba. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu