Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
04/08/2020 - 14:05

Sądecki szpital zawiesił zabiegi planowe. W krynickim się odbywają, ale…

Sądecki szpital zawiesił od wczoraj zabiegi planowe. Ma to związek z dużą liczbą nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Na taki krok nie zdecydowało się kierownictwo krynickiego szpitala, ale jak mówi jego dyrektor Sławomir Kmak sytuacja jest bardzo dynamiczna. Może zmienić się w każdej chwili.

W sądeckim szpitalu operowani są jedynie pacjenci onkologiczni, a także ci, którzy trafiają do sądeckiego szpitala w stanach nagłych.

Czytaj także: Nowy Sącz: uwaga szpital zawiesza większość zabiegów planowych!

Natomiast w szpitalu w Krynicy zabiegi planowe odbywają się – zapewnia dyrektor placówki.

- Pacjentów testujemy – mówi Sławomir Kmak. – Pobieramy od nich wymazy.

Dyrektor krynickiego szpitala przyznaje, że zostało też już przetestowane dziewięćdziesiąt procent pracującej w nim załogi. W tej placówce zatrudnionych jest czterysta osób.

- Z dotychczas przebadanego personelu wszystkie osoby miały, na szczęście wynik ujemny.  Zrobiliśmy to dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa pacjentów. Cieszę się, że personel stosuje się do zasad związanych z reżimem sanitarnym. Testy dla medyków są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i płacone przez Ministerstwo Zdrowia.

Szef krynickiej lecznicy przyznaje, że bardzo uważnie monitoruje sytuację związaną z liczbą zakażeń koronawirusem na terenie powiatu nowosądeckiego. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

W krynickim szpitalu w dobie pandemii koronawirusa wykonywanych jest dziennie dziesięć planowych operacji, a są takie dni, że nawet kilkanaście.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. szpital w Krynicy Zdroju.







Dziękujemy za przesłanie błędu