Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 października. Imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy
09/06/2018 - 07:10

Ścieżka rowerowa wzdłuż Dunajca bije rekordy popularności. Jest jedno „ale”...

Fragment wybudowanej niedawno ścieżki rowerowej EuroVelo 11 w Nowym Sączu bije rekordy frekwencji. Codziennie przejeżdżają nią setki rowerzystów. Spacerowiczów również nie brakuje. Mimo, że ścieżka jest tak uczęszczanym miejscem na razie nie doczekała się koszy na śmieci.

Codziennie ścieżkę pokonuje wielu rowerzystów. Choć wybudowana została z myślą o amatorach jednośladów, to jeździ nią na wrotkach, biega i spaceruje wielu mieszkańców.

Zobacz także: Wiosna wyciągnęła z domów biegaczy, piechurów i rowerzystów. Nowa ścieżka na wale Dunajca ma wzięcie [ZDJĘCIA]

Rozpoczyna się ona na wysokości ruin sądeckiego zamku i biegnie równolegle wzdłuż Dunajca, następnie po wale przeciwpowodziowym na osiedlu Wólki i dalej w kierunku Starego Sącza.

Cała trasa, kiedy zostanie ukończona będzie miała dwadzieścia kilometrów. Rozpoczyna się w Barcicach, a zakończy w Wielogłowach. Wyasfaltowany odcinek Nowy Sącz Wały – Nowy Sącz – Ruiny Zamku jest bardzo popularny.

- Codziennie jeżdżę na rowerze tą ścieżką – mówi pani Anna, mieszkanka Nowego Sącza. – Uważam, że miejsce jest idealne. Takich właśnie ścieżek brakowało w mieście. Dobrze, że wzdłuż ścieżki zostały już postawione czytelne tablice informacyjne, ale dlaczego nikt nie pomyślał o ustawieniu koszy na śmieci czy toalety. Przecież to podstawa.

Zobacz także: Rośnie jak na drożdżach ścieżka rowerowa nad Dunajcem [ZDJĘCIA]

Wystarczy nieco zboczyć ze ścieżki, by natknąć się chociażby na składowisko szkła z rozbitych butelek.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)