Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
26/01/2018 - 14:35

Senator Kogut nie ma miliona na kaucję. I co teraz?

Zakaz opuszczania kraju i milion złotych poręczenia majątkowego, takie wolnościowe środki zapobiegawcze zastosowała prokuratura po przesłuchaniu senatora Koguta. Prawnik podejrzanego o korupcję polityka na wysokość kaucji złoży zażalenie.

Ta kaucja jest jak kara – stwierdził obrońca senatora Paweł Śliz i zapowiedział, że  złoży zażalenie na wysokość kaucji - przytacza treść depeszy jedna z radiowych rozgłośni.

W ocenie prawnika Koguta, tak wysoka kwota nie ma uzasadnienia w zarzutach i znacznie przekracza możliwości finansowe senatora.  

Czytaj też Prokuratorzy już przesłuchali Koguta. Skąd senator weźmie milion złotych

Po tym, jak senatorowie w tajnym głosowaniu odrzucili wniosek prokuratury i nie wyrazili zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sądeckiego parlamentarzysty, Prokuratura Regionalna w Katowicach, która w czwartek przesłuchała Koguta, zastosowała wobec senatora kaucje w wysokości miliona złotych i zakaz opuszczania kraju.

Czytaj też Kaczyński wściekły na senatorów: dlaczego nie potraktowaliście Koguta jak zwykłego człowieka

Przypomnijmy, że w grudniu CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym między innymi syna senatora Stanisława Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Prezesem fundacji jest senator Kogut, który miał wziąć  1,2 mln łapówki.

 [email protected]  fot. J.MDziękujemy za przesłanie błędu