Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
19/09/2018 - 15:25

Sprawdź na ile oceniamy pracę Policji w Małopolsce

W 2016 roku powstała Krajowa Mapa Zagorzeń Bezpieczeństwa służąca do zgłaszania przez obywateli miejsc występowania nadużyć i łamania prawa. Cieszy się ona dużą popularnością. Do tej pory było już pond pół miliona wpisów. Na tej samej mapie można oceniać pracę policji w całej Polsce. Wyniki są zaskakujące. W Małopolsce oceniamy prace Policji na 68,58 proc. Mało? Dużo?

Mapa jest tak skonstruowana, że każdy może ocenić pracę policji odpowiadając na trzy pytania. Czyli ocena następuje w trzech kategoriach:

Poczucie bezpieczeństwa podczas spacerów po zmroku
Ocena pracy policjantów
Ocena skuteczności Policji

Dane zostały zgromadzone i opracowane za rok 2017. Wyniki pokazują, ile procent mieszkańców odpowiedziało na na powyższe pytania: raczej dobrze, dobrze i bardzo dobrze.

Najlepiej oceniania jest praca policji u naszych wschodnich sąsiadów, czyli w Województwie Podkarpackim, gdzie prace służb mundurowych oceniamy na ponad 77 proc. a ponad 80 proc. mieszkańców czuje się bezpiecznie podczas spacerów po zmroku.

Zobacz także: Czy Nowy Sącz jest bezpieczny? Jak to wygląda na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie Małopolskim oceny wystawione policji już nie są takie dobre. W rankingu wszystkich województw pod względem oceny pracy policjantów nasze województwo jest na 11 miejscu. Pracę policji oceniamy tylko na 65,58 proc. Skuteczność policji oceniamy na 70 proc. 80,77 proc. z nas nie boi się spacerować po zmroku.

Statystyki oceny pracy i skuteczności policji w Polsce prowadzone są od 2016 roku, kiedy powstała internetowa, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(KS) Źrodło www. malopolska.policja.gov.pl/pl/content/krajowa-mapa-zagrozen-bezpieczenstwaDziękujemy za przesłanie błędu