Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
25/10/2021 - 17:30

Stary Sącz będzie miał kolejną obwodnicę! Gmina właśnie dostała pieniądze

Gmina Stary Sącz ma dziś wielkie powody do świętowania, powody przeliczalne na grube miliony. Samorząd dostał od rządu pieniądze na budowę strategicznych węzłów komunikacyjnych.

Stary Sącz będzie miał kolejną obwodnicę! Gmina ma już na to pieniądze

Gmina Stary Sącz, tak jak wszystkie pozostałe samorządy mocno liczyła na zastrzyk finansowy w ramach Polskiego Ładu. I udało się.

Zobacz też: Są w końcu pieniądze na halę sportową w Kamionce Wielkiej!

- Dostaliśmy dziewięć i pół miliona złotych na kontynuację budowy ulicy Wyszyńskiego i modernizację ulicy Podegrodzkiej. To naprawdę strategiczna inwestycja, bo dzięki kolejnemu odcinkowi Wyszyńskiego połączymy Strefę Aktywności Gospodarczej z powstającym właśnie osiedlem wielorodzinnym i osiedlem Słonecznym i otworzymy nowe obszary pod działalność gospodarczą a dodatkowo uzyskamy małą obwodnicę, która wyprowadzi ruch z zabytkowej części miasta – informuje z ogromną satysfakcją burmistrz Jacek Lelek. 

A my przypomnijmy, że pierwszy, gotowy już odcinek Wyszyńskiego połączył SAG z nowym rondem wybudowanym w ciągu DW 969, czyli główną obwodnicą miasta.

Te 9,5 miliona to 95 procent przewidywanych kosztów przedsięwzięcia. Gmina już ma stosowny program funkcjonalno użytkowy, który trzeba teraz „przekuć” w projekt budowalny. Przetarg na realizację przedsięwzięcia ogłoszony będzie z kolei w 2022 roku a całość robót powinna być zamknięta już w 2023 roku. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu