Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
24/01/2023 - 14:50

Stary Sącz: jest dofinansowanie na kanalizację, ale do pełni szczęścia brakuje 900 000 złotych

4 680 105 zł to kolejne rządowe dofinansowanie, które gmina Stary Sącz właśnie otrzymała na rozbudowę swojej sieci kanalizacyjnej. Jest jednak i druga strona medalu, bo żeby zrealizować zaplanowaną dzięki tym środkom inwestycję, samorząd też niemałą kwotę będzie musiał dołożyć z własnego budżetu.

Zobacz też: Więcej dzieci skorzysta z dożywiania w szkole. Radni Starego Sącza już podjęli decyzję

Jak zawsze podkreślał burmistrz Jacek Lelek, rozbudowa kanalizacji i wodociągu to jeden z głównych priorytetów inwestycyjnych gminy.

– Od bardzo wielu lat inwestujemy w ochronę środowiska i komfort życia mieszkańców w tym obszarze, czy to jako udziałowiec spółki Sądeckie Wodociągi, czy to samodzielnie przy wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i unijnemu dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Ten ostatni projekt wart około 70 miliony złotych jeszcze trwa. Już wiele razy zapewniałem, że będziemy docierać z kanalizacją i wodociągami tam gdzie to możliwe i uzasadnione ekonomicznie. I tak właśnie się dzieje - komentuje gospodarz gminy, który odebrał właśnie kolejne w ostatnim czasie dofinansowanie rządowe na ten cel.

Zobacz też: Około 3,3 miliona, tyle zapłacą za bezkolizyjne dojście do centrum Starego Sącza

W grę wchodzi niebagatelna kwota 4 680 105 zł, która w całości zostanie zainwestowana w Popowicach. - Kanalizacja w Popowicach na osiedlu Kamieniec będzie wybudowana w formule zaprojektuj i wybuduj i połączona z naszym systemem kanalizacyjnym pod rzeką Poprad – zaznacza burmistrz.

W rozmowie z Sądeczaninem podkreśla jednak, że dofinansowanie to jedno, ale Stary Sącz będzie musiał do tej inwestycji dołożyć pieniądze z własnego budżetu i chodzi tu o kwotę 900 000 zł. A, że w budżecie na 2023 rok dedykowanych na ten cel środków nie ma, radni będą musieli podjąć - już w najbliższym czasie - decyzję o ich zabezpieczeniu stosowną uchwałą. I dopiero po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych procedur w tym zakresie, samorząd będzie mógł ogłosić już przetarg na realizację zadania. ([email protected] Fot.: UM w SS)Dziękujemy za przesłanie błędu