Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
04/05/2023 - 13:50

Stary Sącz: w końcu połączą szkołę z salą gimnastyczną. Na zdrowie dzieciakom

Mamy bardzo dobre wieści dla społeczności szkoły podstawowej w Moszczenicy Niżnej w gminie Stary Sącz. Gmina właśnie podpisała umowę na budowę łącznika budynku szkoły z salą gimnastyczną.

Wiosną i latem to jeszcze pół biedy – przejście między dwoma budynkami to wtedy żaden problem. Ale już przy gorszej pogodzie taki spacerek może skutkować przewianiem a i czasu na przebranie się na wf trzeba więcej, bo i buty zimowe i kurtki. Zresztą nie ma chyba potrzeby tego nikomu tłumaczyć. Z takimi realiami musieli mierzyć się nauczyciele i uczniowie z Moszczenicy Niżnej latami. Dziś możemy powiedzieć wszystkim – koniec z tymi utrudnieniami.

Zobacz też: Ile trzeba zapłacić za nowy most w Przysietnicy

- Rozstrzygnęliśmy przetarg i podpisałem umowę na przebudowę i rozbudowę sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Moszczenicy Niżnej. Chodzi o łącznik pomiędzy salą oraz budynkiem szkoły – poinformował radnych na ostatniej sesji burmistrz Jacek Lelek.

– Wykonawcą będzie firma pana Marcina Pietruszki, która zwyciężyła w przetargu. (…) Mieliśmy na to zarezerwowane w budżecie gminy, to są środki z budżetowe gminy, 370 tysięcy złotych. Natomiast tańsza, bardziej konkurencyjna była oferta pana Marcina Pietruszki z kwotą 358 tysięcy – tłumaczył gospodarz gminy.

- Zadanie będzie realizowane oczywiście przede wszystkim w okresie wakacyjnym ale nie wiadomo czy w tym czasie uda się zrealizować całość, bo zakres robót jest spory. Natomiast wykonawca będzie dokładał wszelkich starań żeby jak najmniej zakłócić pracę szkoły w tym czasie. (…) Prace muszą być wykonane w tym roku – podkreślił Lelek. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu