Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
12/12/2023 - 19:35

Straszny wypadek. Są ranni, na miejscu lądował śmigłowiec LPR

W Janowicach koło Limanowej doszło do dramatycznego wypadku. Zderzyły się dwa samochody, którymi w sumie podróżowały trzy osoby. Jedna z nich z bardzo poważnymi obrażeniami głowy została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala.

Dramatyczny wypadek w Janowicach koło Limanowej 

Dochodziła godzina dziewiętnasta, jak na Limanowszczyźnie  w gminie Jodłownik, doszło do strasznego wypadku. W miejscowości Janowice zderzyły się dwa samochody - osobowe BMW i dostawczy Fiat Ducato. Tymi autami w sumie podróżowały trzy osoby. Niestety, nie obyło się bez poszkodowanych. 

Zobacz też Poważny wypadek w Gostwicy. Droga zablokowana 

W wypadku ucierpiały dwie osoby. Kierowca BMW został zabrany do limanowskiego szpitala naziemną karetką. Z kolei pasażer Fiata Ducato z bardzo poważnymi obrażeniami głowy został przetransportowany do krakowskiego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący Fiatem wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Nie potrzebował pomocy medycznej. 

W tej chwili droga w Janowicach jest zablokowana. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać wiele godzin. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają, jak doszło do tego nieszczęścia. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fiatem Ducato nie ustąpił pierwszeństwa BMW i doszło do zderzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi - powiedziała naszej redakcji mł. asp. Anna Zbroja-Zagórska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

([email protected] Fot. Ilustracyjna OSP Limanowa)Dziękujemy za przesłanie błędu