Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
21/01/2019 - 19:00

Strażacy pognali na sygnale do galerii Trzy Korony. Co tam się stało?

W galerii Trzy Korony uruchomiła się czujka przeciwpożarowa. Na miejsce na sygnale pośpieszyli strażacy. Alarm okazał się fałszywy.

Około godziny 18 sądeccy strażacy pośpieszyli na sygnale do galerii handlowej Trzy Korony. Jak udało nam się dowiedzieć, w budynku na drugim piętrze uruchomiła się czujka przeciwpożarowa. Obecnie strażacy sprawdzają budynek.

- Może się okazać, że był to fałszywy alarm. Sprawdzamy czy czujka została uszkodzona czy rzeczywiście wystąpiło tam jakieś zadymienie – wyjaśnia oficer dyżurny sądeckiej straży pożarnej. Jak się okazało, to nie pierwsza sytuacja kiedy w galeriach handlowych włącza się czujka przeciwpożarowa. Bardzo często do takich sytuacji dochodzi.

Zobacz też Był pijany i nie miał prawa jazdy. Skończyło się tragicznie

- Na szczęście większość takich wezwań to alarmy fałszywe, które nie wymagają nawet ewakuacji ludzi z budynku galerii – dodaje strażak.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną uruchomienia się alarmu. Z informacji uzyskanych od naszych czytelników, wszystko wróciło już do normy, a strażacy zakończyli działania. Tym razem alarm okazał się fałszywy.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Eryk KowalskiDziękujemy za przesłanie błędu